Sponsorlu Bağlantılar

Afrika Su Kuyusu

Su Kuyusu

Bir su kuyusu açmanın ana nedeni, insanların temiz su kullanmasını sağlamaktır. Ayrıca, açık su kuyuları sayesinde iyi işler kazanılır. Çünkü Allah göz önüne alındığında, en önemli sadaka, insanların ve hayvanların suya ihtiyaçlarını karşılamak için kabul edilir. Bu nedenle, su kuyusu Allah’ın sevgili hizmetçisi olmak için açık olabilir. Su kuyusu bağışında bulunun ve siz de ihtiyaç sahiplerine yardımcı olun.

Açık su kuyuları sayesinde, Afrika’da ve diğer bölgelerde susuzluk kaldırılır ve insanlar günün herhangi bir saatinde su tüketme fırsatına sahip olabilirler. Buna ek olarak, yaşadıkları bölgeden uzakta su bulmak zorunda değiller. Bir su kuyusunun açılması da hijyenik olmaya yardımcı olur ve kirlilikten kaynaklanan hastalıkları azaltmaya yardımcı olur. Buna ek olarak, suya ihtiyaç duyan insanların duası alınır. Bu tür bağışlarla birlikte zekat vermek için de bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu