Gündem

Aleyna Tilki Hakkında

Aleyna Tilki Hakkında

Aleyna Tilki son döneminin en önemli pop sanatçılarından birisidir. 28 Mart 2000 tarihinde dünyaya gelen ses sanatçısı daha çok pop şarkılar ile dikkat çekmeyi başarmıştır. DMC ile anlaştığında sadece 16 yaşında olan güzel şarkıcı 2016’dan günümüze aktif bir kariyere sahiptir. Arama motorlarını kullanarak Aleyna Tilki mp3lerini indir kısa bir sürede ne kadar popüler olduğunuzu anlamamıza yardımcı oldu.

Annesi Trabzonlu, Babası Konyalı olan Aleyna Tilki, ilk olarak Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılarak kendisini ilk defa TV ekranlarında gösterdi. İlk patlamayı Emrah Karaduman’ın Cevapsız Çınlama” isimli şarkısına vokal yaparak yaptı.  Bu şarkı kısa sürede çok yüksek miktarlarda izlenmeye ulaştı ve en çok ilgi çeken isimler arasında ilk sıraya çıkarmayı başardı.

Aleyna Tilki’nin Kariyeri ve Albümleri

Cevapsız Çınlama ile 480 milyon izlemeye kısa sürede ulaşarak bir rekor kırdı ve o yılın en çok izlenen klipi olmayı başardı. Bu aynı zamanda ülkemizde en çok izlenen şarkı klipi olma özelliğini de elde etmiş oldu. 2017 yılında şarkıcı ilk solu parçası olan “Sen Olsan Bari” isimli şarkıyı duyurdu. Bu şarkıyı yayınlandığı anda listelerde ilk sıraya çıkmayı başardı.

Yaşının yeterli olmaması ve buna rağmen alkollü mekanlarda sahne alması sebebiyle birçok kesim tarafından ciddi tepkiler alması ile dikkat çekti. 2019 yılında ünlü aranjör Emrah Karaduman’ın yapımcılığını üstlendiği Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları albümünde “Yalnız Çiçek” şarkısını seslendirdi. Sanatçı albümlerden daha çok tek şarkılar ile dikkat çekti.

  • Sen Olsan Bari
  • Nasılsın Aşkta
  • Yalan
  • Bu Benim Masalım
  • Sır
  • Retrograde

Aleyna Tilkinin en ünlü şarkıları olarak dikkat çekti ve öne çıkmayı başardı. Birçok filminde müziklerine imza atmasıyla dikkat çeken popüler sanatçı genç yaşıyla uzun süre daha bu arena da yer alacağını bizlere gösteriyor. Aleyna Tilki şarkılarını dinle en çok seçenekler arasında ilk sırada yer alıyor.

Aleyna Tilki’nin Kariyerinde  Önemli Kırılma Noktaları

Aleyna Tilki’nin kariyerinde ki en önemli kırılma noktalarının başında Yetenek Sizsiniz Türkiye isili programda yer alması oldu. İlginç yapısı ve güzel sesiyle dikkat çekmeyi başladığında sadece 16 yaşındaydı. Emrah Karaduman onun parlaması açısından en doğru tercih oldu. Cevapsız Çınlama şarkısı ile bir anda Türkiye’de gündeme oturmayı başardı.

Genç sanatçı O ses Türkiye, Survivor, İşte Bu Benim Masalım programlarında da yer almıştır. Sayısız ödüle aday gösterilen Aleyna Tilki bunların birçoğundan ödül ile ayrılmayı başardı. Yılın düeti, en iyi çıkış yapan sanatçı, en iyi video klip, en iyi pop müzik kadın, en iyi kadın sanatçı gibi ödülleri farklı organizasyonlarda almayı başardı.

İngilizce söylediği şarkılar ile hedefinin sadece Türkiye olmadığı aynı zamanda Dünya müziğinde yer almak istediğini de hayranlarına göstermiş oldu.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu