Kültür Sanat

Anıl Kaplanoğlu’nun yeni single çalışması “Ağustos haricinde

26 Ocak 1991 yılında Bursa Nilüfer’de doğan genç sanatçı Anıl Kaplanoğlu, zorlu zamanlar yaşadığımız, herkesin evine kapandığı Kovid-19, pandemi sürecinde hazırladığı yepyeni ve çok özel teklisi “Ağustos Haricinde” ile müzikseverleri yeniden selamlıyor. Herkesin içine döndüğü, iç hesaplaşmaların yapıldığı, hatta varlığımızı, yaşadıklarımızı sorguladığımız bu tuhaf ve bilinmez zamanların duygu ve atmosferini yansıtan şarkı, sanatçının genç yaşta ve geçtiğimiz “Ağustos“ ayında kaybettiği babasına ithafen yazıldı.

Yaşadığımız dijital ve hızlı tüketim çağında özellikle de yeni jenerasyon diyebileceğimiz Z kuşağının derinlik ve sorgulama bilincinden giderek uzaklaşmaya başladığı, umutlarını ve geleceğe olan inançlarını kaybetmeye başladığı bir süreçte bu şarkımın sözleri ve melodik yapısıyla genç müzikseverler tarafından hemen fark edileceğini ve onlara çok iyi hissettireceğini düşünüyoruz.

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı