Gündem

Birminecraft

Birminecraft

Şüphesiz son dönemin en popüler oyunlarından biri minecraft. Bağımlılık yaratan minecraft oyunu yediden yetmişe herkese hitap ediyor. Eğer siz de minecraft oyununu sevenlerdenseniz bu siteyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Sitede en iyi ve en güncel haritaları bulmak mümkün. Ayrıca sitede minecraft haritalarını görsel olarak çok daha güzel seviyeye getirecek Minecraft kaynak paketleri ve minecraft modlarını bulabilirsiniz. Ayrıca tüm bunlardan başka sitede minecraft macera haritaları, bulmaca haritaları, şehir haritaları, korku haritaları, yapı haritaları, kaçış haritaları, parkur haritaları, survival haritaları, pvp haritaları, skyblock haritaları ve shaders da bulup kolayca indirebilirsiniz. Site başlı başına bir hayran sitesi olup; oyun severlerin kendi oluşturduğu haritaları da sitede bulunan harita gönder seçeneği sayesinde siteye göndermeniz de mümkün.

Minecraft Nedir Nasıl Oynanır?

Minecraft tamamen kendi dünyanızı yaratabileceğiniz başka hiçbir şeyle bağlı olmadığınız bir java oyunu. Oyundaki her şey genel olarak 3 boyutlu küplerden ve 2 boyutlu kare partiküllerden oluşuyor. Oyuna ilk adım attığınızda kendinizi sizin için özel olarak yaratılmış Minecraft haritaları içinde ve haritanın bir bölgesinde kendinizi bulursunuz. Çevrenizde dağlar, ağaçlar, ovalar, mağaralar, bataklıklar, uçsuz bucaksız kumsallar yer almaktadır. Oyunun başlangıcında elinizde hiçbir malzeme bulunmaz. Tamamen yalnız başınasınızdır. Bu aşamada etraftan topladığınız taş, toprak gibi malzemeleri kullanarak yeni aletler yapabilirsiniz. Ve daha sonra da yaptığınız bu aletlerle birlikte yeni yapılar oluşturabilirsiniz.

Minecraft Harita Yapmı ve Modları

Oyunda genel olarak 5 adet farklı mod bulunmaktadır. En çok sevilen modlardan biri de hayatta kalma modudur. Oyunun bu modunda genel olarak amaç hayatta kalmak ve yeni yapılar oluşturmaktır. Tüm bu Minecraft modları ve daha fazlasına siteden ulaşabilmeniz mümkün. Sitede yer alan tüm mod paketleri ile bağımsız modların tümü 2022 yılı için güncellenmiş durumda. Ayrıca sitede yer alan haritalar, modlar ve kaynak paketleri sitede yer alan etiketler sekmesi altında toplanmış durumda. Sitede bulunan her içeriğe bu kısım sayesinde kolaylıkla ulaşabilmeniz de mümkün. Aynı zamanda bu bölümde kullanıcılardan gelen içerikleri de görmeniz mümkün.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu