Sponsorlu Bağlantılar

Bitcoin Ne Demek?

Bitcoin Ne Demek?

Kripto para olarak bilinmektedir. Her kripto para biriminin geçmişini içeren bir kamu defteri bulunmaktadır. İşlem yapabilmek istenilen kripto para birimine ait alt bir ağ ile, bir bitcoin fiyatı kripto para birimin sahipliği başka birine devredildikten sonra işleminizin doğrulamak için harcanmayan kripto paraları hesaplar defterine eklenmesi gerekmektedir.

Diğer Para Birimleriyle Bozdurulması

Koinbox  kripto para birimlerinin özel çevrim içi pazarlarda diğer para birimleriyle bozdurulabilir olmasıdır. Bütün dünyada var olan para birimleriyle bozdurulabilen bir döviz kuru olduğu anlamına gelmektedir. Kripto para borsasında siber suçlarda dijital para hırsızlığı da oldukça yaygındır.

Yararları ve Zararları

Kripto para haberleri cüzdan taşıma riski bulunmaması ve kapkaç gibi çalınma riski yoktur. İstenildiği anda internete girilerek 1 dakika zaman diliminde işlemleri kolaylıkla bir çok iş halledilmekte para birimleri desteklediği finansal sistemleri için mevcut olmayan avantajlardan yararlanmaktadır. Bir hükümet kendisinde bulunan bir banka hesabını kolayca dondurabilmekte ve ele geçirebilmektedir. Birçok ülke bitcoin dijital para birimine güvenmediği için ülkesinde kullanımını yasaklamıştır. Kripto kazançları potansiyel olarak alternatif yatırımlar ortaya koyabilmektedir.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı