Gündem

Bornova’nın parklarına “Engelsiz Bank”

Engelli bireylerin gündelik yaşamını kolaylaştırmak ve daha fazla sosyalleşmeleri sağlamak amacıyla pek çok çalışmaya imza atan Bornova Belediyesi, ilçedeki parklara engelsiz banklar koymaya başladı. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, engelli bireylerin her alanda toplumla iç içe olması gerektiğini söyledi.Kent estetiğine uygun şekilde metal ve ahşap olmak üzere iki farklı malzeme ile üretilen üç kişilik bankların orta kısmı engelli vatandaşların tekerlekli sandalyeleri ile yanaşabileceği şekilde tasarlandı. Özel olarak tasarlanan engelsiz banklar ilk olarak Bornova’nın en işlek yerlerinden olan Büyükpark ve Çamdibi Atatürk Parkı’na yerleştirildi. Yerinde sabit kalacak şekilde montajı yapılan banklar önümüzdeki günlerde farklı bölgelerdeki parklara da konulacak.

Engelli bireylerin her alanda toplumla iç içe olması gerektiğini ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Ben engelsiz banklarımızı küçük ama anlamlı bir dokunuş olarak görüyorum. Engelli bireylerin kamuya açık olan bu alanlarda diğer vatandaşlarımızla birlikte olması, onlarla kaynaşması çok önemli. Bankalarımızın tasarımını bu doğrultuda yaptık. Hepimiz biriz ve yan yanayız” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu