Sponsorlu Bağlantılar

Cilt Sağlığı Nedir?

Böbrek Sağlığı

Böbrekler, kahverengi fasulye şeklinde iki küçük organdır. Biri vücudun her iki yanında, bireyin bel hizasında, omuriliğin her iki yanında göğüs kafesinin altında, arkaya daha yakın bir yerde bulunur. Boyutları birbirine benzer. Vücuttaki böbrek, mesane ve üreter gibi idrar olan ürenin taşındığı ve depolandığı organlara bağlanır. Gastroenteroloji ile ilgili de detaylı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Böbreklerin vücutta birçok önemli ve hayati işlevi vardır. Bu nedenle, birçok insan böbrek sağlığını korumanın yollarını araştırıyor. Böbrek öncelikle bireyin kanında bulunan suyu, asitleri ve atıkları temizler ve filtreler. Daha sonra bu atığı vücuttan atılan idrara dönüştürürler. Bununla birlikte, böbrekler bir şekilde hastalanırsa, hasar görürse veya yara dokusuyla kaplanırsa, kanda ve kalsiyum ve su gibi minerallerde daha sağlıklı bir tuz dengesi sağlamak için normal işlerini düzgün bir şekilde yapamazlar.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı