Gündem

Çin: İran’la birlikte ikili ilişkileri yeni bir düzeye taşıyacağız

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, Çin’in İran’la ilişkileri yeni bir düzeye taşımaya hazır olduğunu belirtti.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying İran Cumhurbaşkanlığı’na seçilen İbrahim Reisi’nin yemin ederek görevine başlamasından ötürü Reisi’ye tebriklerini sunduklarını kaydetti.

Hua, İran’ın, İbrahim Reisi’nin liderliğinde ulusal inşanın yanı sıra, ekonomik ve toplumsal gelişmelerde yeni başarılar kazanabileceğine inandıklarını ifade etti.

Çin ve İran arasında kapsamlı stratejik ortaklık ilişkisinin mevcut olduğunu ve Çin’in İran’la ilişkilere büyük önem verdiğini hatırlatan Hua, “Çin gelecek yıl İran’la birlikte, iki ülke arasında diplomatik ilişki kurulmasının 50. yıldönümünün fırsatlarından yararlanarak, ikili ilişkileri yeni bir düzeye taşımaya hazır.” diye konuştu.

Kaynak: Çni Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı