Gündem

Çin’de internet kullanan kişi sayısı 1 milyarı geçti

Çin İnternet Ağı Bilgi Merkezi (CNNIC) tarafından yayımlanan rapora göre, Aralık 2021 itibarıyla ülke genelinde internet kullanıcılarının sayısı 1 milyar 32 milyona ulaştı. “49. Çin İnternet Gelişme Durumuna Dair İstatistik Raporu”na göre 2021 yılında Çin’de internet kullanıcılarının sayısının sağlam adımlarla arttığı, kırsal bölgeler ve yaşlı grupların internet toplumuna hızlı bir şekilde dahil edildiği kaydedildi.

Raporda ülkenin kırsal bölgelerinde internete erişim oranının yüzde 57,6’ya ulaştığına ve 60 yaşın üstündeki yaşlıların internete erişim oranının yüzde 43,2’ye yükseldiğine işaret edildi. Raporda ayrıca Aralık 2021 itibarıyla çevrimiçi ofis ve çevrimiçi tıbbi kullanıcıların sırasıyla yüzde 35,7 ve yüzde 38,7 artarak, 469 milyon ve 298 milyona ulaştığı bilgisi verildi.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu