Gündem

Çin’deki üniversiteler antipandemik 49 yeni teknoloji ve ürün geliştirdi

Geçen hafta Çin’in Fuzhou kentindeki çok sayıda üniversitenin katıldığı etkinlikte salgını önleyici 49 yeni ürün ve teknoloji tanıtıldı. Teknolojiler ve ürünler, virüs testi, vaka teşhisi için büyük veri yönetimi, yapay zeka desteği ve ayrıca soğuk zincir ürünlerinin dezenfeksiyonu ve toplu taşıma dahil olmak üzere Kovid-19 önleme ve kontrolünün neredeyse tüm yönlerini kapsıyor.
 

Örneğin, soğuk zincir ürünlerinin ambalajlarını dezenfekte etmek için Fuzhou Üniversitesi ve Fujian Fusshia Technology Co tarafından bir güvenlik tarayıcısı şeklinde bir makine tasarlandı. Makine şu anda Fuzhou’daki ithal soğuk zincir gıda için merkezi bir denetim deposunda deneniyor.

Fujian Fusshia Technology Co.’nun baş mühendisi Xu Tao, “Örnekteki istatistiklere göre, makinenin virüs temizleme oranı yüzde 99,99’un üzerinde” dedi. Etkinlikte, Kovid-19 önleme ve kontrolüne yönelik teknolojilerin ve ürünlerin uygulanmasını teşvik etmek için sekiz iş birliği sözleşmesi imzalandı.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı