Sponsorlu Bağlantılar

Doğru Ayarların Yapılması

Doğru Ayarların Yapılması

Kaliteli fotoğraf çekimi yapılabilmesi için tüm fotoğraf makinelerinde bazı ayarlar yapılır. Ayarlar daha çok ışık seviyesi için yapılmaktadır. Anıl Uzun fotoğrafçılığın temellerini belirtirken, yapılan bazı ayarların hangi olumsuz durumları ortaya çıkartacağını da site okuyucuları ile paylaşıyor. Sayfa içeriğinde, daha fazlı ışık için yapılan diyafram açıklığı ayarının arka planda bulanıklaşma oluşturacağını belirtiyor. Yeni başlayan ve fazla deneyimi olmayanlar, çektikleri fotoğraflarda buna dikkat edebilirler.

Fotoğraf Netliğinin Ayarlanması

Fotoğrafların netliği, fotoğraf makinesinde yapılan ayarlara bağlıdır. Analog fotoğraf makineleri, dijital fotoğraf makineleri ve akıllı cep telefonu, fotoğraf makinesi uygulamalarında bile ISO ayarı bulunmaktadır. Bu ayar daha fazla ışık anlamına gelmekte ve çekilen fotoğraflardaki netliği azaltmaktadır. Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, bu bilgiye, bu sayfada ulaşabiliyor. Birçok kişi deneme yanılma yoluyla çeşitli ayarları yapmaya çalışmaktadır. Burada, fotoğrafçılığın temelini oluşturan teknikler ve ayarlar konusunda bilgi veriliyor. Bu bilgilere ulaşanlar, zaman kaybetmeden, en iyi ayarları yapabilecek, çektikleri ve çekecekleri fotoğraflar için istedikleri netlik ayarını kolaylıkla yapabileceklerdir.

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı