Gündem

Dünyanın tek ekolojik fuarı, Çin’in Guiyang kentinde başladı

Guiyang 2021 Dünya Ekoloji Forumu, Çin tarafından “ekolojik uygarlık” ile ilgili olup ulusal düzeyde organize edilen tek dünya forumu. Söz konusu forum, Çin’in güneybatı eyaleti Guizhou’nun başkenti Guiyang’da 12 Temmuz Pazartesi günü açıldı.

İki gün sürecek olan forum, insanlık ve doğa için bir yaşam biçimi ortaklığı oluşturma yolunda Çin’in yeşil dönüşümü ve düşük karbona yönelimi ekseninde gerçekleşiyor. Olay çerçevesinde çok sayıda çevrimiçi ve canlı etkinlikler yapılacak. Sayısız davetlinin çevrimiçi faaliyetlere katılacağı düşünülürken, yaklaşık 500 kadar konuğun da foruma bizzat katılması bekleniyor.

Konferansların yanı sıra forumda sergiler, ticari fuarlar ve çevre dostu endüstri dallarına yönelik promosyon etkinliklerinin de yer alması programlanmış durumda. Forum, 2009 yılındaki kuruluşundan bu yana 10 kez başarıyla toplanmış bulunuyor.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı