Sponsorlu Bağlantılar

EAC Belgesi

EAC Belgesi

EAC belgesi nedir?  EAC Gümrük Birliği Sertifikasına nasıl başvurabilirim? Gümrük Birliği EAC Sertifikası, EAC Sertifikası Avrasya Ekonomik Topluluğu Komisyonu’nun 25 Aralık 2012 tarih ve 293 sayılı kararı uyarınca; Gümrük Birliği’nde kullanılacak sertifika formatları Teknik Yönetmelikler çerçevesinde yasallaştırılarak 15 Şubat 2013 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

EAC sertifika işareti; Bu, 2015 yılında Kırgızistan ve Ermenistan da dahil olmak üzere Beyaz Rusya, Rusya ve Kazakistan tarafından kurulan Avrasya Ekonomik Birliği ülkelerinin pazarlarında yer alacak ürünlerin teknik düzenlemelerine uygunluğunu gösteren bir işarettir.

Bu uygulama halen Rusya Federasyonu, Kazakistan, Beyaz Rusya, Kırgızistan, Ermenistan için geçerlidir. TR CU (EAC) Gümrük Birliği Belgesi, GOST Sisteminin bilinen eski resmi belgesinin yerine geçer. Aynı zamanda CE belgesi hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu