Sponsorlu Bağlantılar

Egepol Hastanesi

Egepol Hastanesi

Kemoterapi ilacı seçerken ilk kural teşhisin koyulmasıdır. İzmir kemoterapi hastanesi arayışındaysanız doğru adrestesiniz. Bazı kemoterapi ilaçları birçok kanser türünde etkilidir. Bazı kanser ilaçları bir kanser türüne özgüdür. İkinci kural ise hastanın daha önce almış olduğu kemoterapi ilaçları ile ilgilidir. Buna göre ilaç tedavisini doktor belirler. Sonuncusu; hastanın genel durumu, organların işlevlerinin yeterliliğinin değerlendirilmesi, ayrıca diyabet, kalp hastalığı ve karaciğer hastalığı gibi herhangi bir hastalığı olup olmadığı. Kemoterapi ilaçları tıbbi onkologlar tarafından belirlenir.

İzmir Kemoterapi Merkezleri

Kemoterapi sırasında ilaç yan etkilerini azaltmak için önerilecek destekleyici tedavi ilaçları olacaktır. Bunların dışında yüksek tansiyon, kalp hastalığı, şeker hastalığı veya enfeksiyon hastalıkları gibi nedenlerle kullanılan ilaçların çoğu kemoterapiyi olumsuz etkilemez ve hasta bunlara devam edebilir. Ancak bazı ilaçlar kemoterapi ilaçları ile etkileşime girebilir, ilaçların olumlu etkileri azalabilir veya yan etkileri artabilir. Bu nedenle kullanılan tüm ilaçlar kemoterapiyi planlayacak olan onkologa bildirilmelidir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu