Gündem

Emtia & FX vadeli kontratları (Futures)

Dolar endeksi devam eden zayıflıkla birlikte 92 desteğinin altına geriledi ve son üç ayın en düşük seviyelerini test etti. Günün geri kalanında izlenen toparlanma ile birlikte endeks tekrar 92 seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. EUR/USD paritesinde pozitif açılışla birlikte 1,1941 seviyesine kadar yükseliş izlendi. Son üç ayın zirvesini test eden parite primlerini korumayı başaramadı ve günü 1,1915 seviyesinde sonlandırdı. GBP/USD paritesi son birkaç gündür olduğu gibi 1,34 direncini test etti ancak başarısız oldu. Günün kapanışı 1,3350 seviyelerinde oldu. Japon yeninde gün boyu Dolar’a karşı güçlü seyir izlendi. 104,22 seviyesine kadar gerileyen USD/JPY paritesi günü 104,25 seviyesinde sonlandırdı.

Altın ve gümüşte hafta başında izlenen sert satış sonrası destek bulma çabası izleniyor. Spot altının $1800 civarında alıcı bulduğu görülüyor. Gümüşte ise $23,20 en yakın destek olarak izleniyor. Günün kapanışı ise her iki metalde de primli olarak sırasıyla $1810 ve $23,46 seviyelerinde gerçekleşti. Dün, Mart ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaşan petrol fiyatlarında bugün geri çekilme izlendi. Yarım gün işlem gören kontratlarda WTI petrol %1,6 değer kaybıyla $45 seviyesinden ve Brent petrol %1,7 değer kaybıyla $47,80 seviyesinden kapanış yaptı. Bakır fiyatlarında stok düşüşü sebebiyle izlenen yükseliş bugün de devam etti. LME 3 aylık bakır kontratı %1,4 primle $7402,5 seviyesinden kapanış yaptı ve kapanış bazında 2013’ten bu yana en yüksek seviyeye ulaşmış oldu.

Kaynak İş Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı