Sponsorlu Bağlantılar

En İyi Saç Ekim Merkezleri  

En İyi Saç Ekim Merkezleri  

 

 En iyi saç ekim merkezi olarak aranan merkezler arasında bölgesel farklılıklar oluşmaktadır. Günümüzde tüm dünya ülkelerine hızlıca yayılan bir uygulama olan saç ekim yönteminde en iyilerin tercih edilmesi gerekmektedir. Böylelikle hiçbir soruna yer vermeksizin tüm riskleri ortadan kaldırarak bir saç ekim işlemi gerçekleştirilmiş olmaktadır. Bu merkezler arasında yer alan merkezler çoğunlukla İstanbul ilinde yer almaktadır. Bu il içerisinde yer alan bu saç ekim merkezleri arasında Özel kardelen tıp merkezi, Esteworld ve Asmed Hair Transplant saç ekim merkezi gibi alanlar yer almaktadır. En iyi saç ekim merkezi arasında adını duyuran bir başka alan ise Ankara ilinde yer alan Dr. Muttalip KESER saç ekim merkezi olarak bilinmektedir.

 

 

Fue Saç Ekimi Nedir? 

 

Özellikle günümüz erkeklerinde erken yaşta sıklıkla görülen saç alanlarındaki seyreklik, saçın tepe kısımlarında açılma ve kellik başlangıcı gibi hususlarda uygulanan en etkili yöntemlerden biri olarak bilinen FUE saç ekimi yöntemi sıklıkla tercih edilmektedir. Oldukça başarılı sonuçlar veren bu yöntemin başlangıç amasında saçlı deri olan alan tespit edilerek bu deriden yaklaşık olarak 1 mm ölçütlerinde saç köklerinin alınması sağlanmaktadır. Bir günde ortalama 6.000 civarında alınan saç kökleri saçların çıkış yönüne göre saçsız bölge üzerine nakil edilmektedir. Böylelikle FUE saç ekim işlemi gerçekleştirilmiş olmaktadır. Sıklıkla tercih edilen saç ekim yöntemleri arasında yer alan bu yöntem özel kliniklerde de uygulanmaktadır.

 

 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır? 

 

Birçok farklı teknikle gerçekleştirilmekte olan saç ekimi işlemi FUE ve FUT teknikleri ile gerçekleştirilmektedir. Bu ikili arasındaki en büyük fark ise FUT tekniğinde cerrahi operasyon kullanılmasıdır. FUE tekniği ise ameliyat gerektirmeden saç köklerinin alınmasına olanak tanıyan bir saç ekim tekniği niteliğindedir. Bu nedenle FUE tekniği günümüzde saç ekim alanında oldukça sıklıkla tercih edilmektedir. FUE tekniği ile saç ekim aşaması ense kökünden alınan saç köklerinin tek tek toplanması ve saçsız bölgeye nakil edilmesi şeklinde gerçekleştirilirken FUT tekniği ise yine aynı bölgeden saç köklerinin bir kesi yardımı ile alınması sağlanmaktadır. Alınan bu kökler yine aynı operasyonda saç çıkması istenilen bölge üzerine kanal yardımı ile eklenmektedir. Her iki yönteminde kendine göre başarıları var iken FUE yöntemi birçok avantajı da beraberinde getirmektedir.

 

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası İşlemler 

 

Günümüzde sıklıkla uygulanmakta olan saç ekim yöntemlerine başlamadan önce belirli kurallar gözden geçirilmelidir. Bu kuralların başında kişinin tüm hastalık geçmişinin doktor tarafından bilinmesi ve kişiye buna bağlı olarak tavsiyelerde bulunması gelmektedir. Bu süreçte hasta kullandığı kan sulandırıcı gibi ilaçların kullanımını bırakmak zorundadır. Ayrıca bu operasyon süreci öncesinde  vücut geliştirmeyi destekleyici egzersizlerden de kaçınmak gerekmektedir. Uygulanan bu cerrahi saç ekim işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken hususların başında ise hastanın saç ekim alanını herhangi bir darbeden koruması gelmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saç Ekimi Fiyatları  

 

Saç ekim işleminin tercih edilmesi alanında oldukça etkili bir role sahip olan fiyatlandırma alanı saçın ekilecek olduğu bölgenin alanı, hangi saç ekim tekniğinin tercih edileceği gibi alanlara göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca saç ekim işlemini gerçekleştirecek olan doktorun tecrübeleri ve referansları da bu fiyatlandırma alanında oldukça büyük önem taşımaktadır. Ekim işleminin gerçekleştirileceği alan ve bu alanda kullanılacak olan cihaz çeşitlilikleri gibi faktörleri de içerisinde barındıran bu fiyat etiketleri saç ekim yöntemi tercihini oldukça tetiklemektedir. Bu alanda etkisi büyük olan saç ekimi fiyatları günümüzde bu uygulamanın bu denli yayılması sonrasında giderek uygun bir hale gelmektedir.

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı