Gündem

Fed sonrası satışlar

Dünya borsalarındaki tepki alışları yerini yeni bir satış dalgasına bıraktı. Ekonomide yavaşlamaya vurgu yapan Fed ve beklentiden zayıf ABD perakende verisi satışa gerekçe olarak gösteriliyor. Ek yardım olmayan döneme ait olduğu için perakende satışların hız kesmesi elbette önemli bir gösterge. Ancak bizce satışın arkasındaki asıl gerekçe şişmiş değerlemeler. Bu fiyatlarla yükselişin devamı için şapkadan tavşan çıkması gerekiyor.

Türkiye varlıkları dünyanın gerisinde kalmaya devam ediyor. MSCI Türkiye %0,9 kayıpla gelişmekte olan piyasaların %1,5 gerisinde. Türk lirası en zayıf GOÜ para birimleri arasında. Sanayi hisseleri bankalara göre daha iyi olmaya devam ediyor. Bankaların sanayiye göre F/K iskontosu %60’ı geçti.

ABD vadelileri ve Asya hisseleri Borsa Istanbul’da yatay bir seyre işaret ediyor. Sınırlı haber akışında 1.100 – 1.120 arasında dar banda sıkışan bir piyasa bekliyoruz. Bu bandın yukarı yönlü kırılması için pozitif bir haber akışı gerekiyor.

Kaynak İş Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı