Gündem

Fethiye’de Yapılacak En İyi Şeyler

Fethiye’de Yapılacak En İyi Şeyler
Fethiye, Türkiye’nin Muğla ilinde tanınmış bir destinasyondur. Ülkenin en çekici turistik yerlerinden biridir ve özellikle İngiliz turistler için popüler bir destinasyondur. Muhteşem turkuaz sahili, tarihi kalıntıları ve şehirleri ile Fethiye’de şüphesiz keyifli bir konaklama keyfi yaşayacaksınız. Fethiye sakinlerinin çoğu oldukça iyi yabancı dil konuşur; bu nedenle, yabancılar için dil engelinin bir sorun olması olası değildir.
Eğer fethiye yat limanında kalırsanız Alesta Yat Otel’ ini tercih edebilirsiniz.
Fethiye Müzesi’ni ziyaret edin
Fethiye Müzesi, Kariye Müzesi’nin ana rakiplerinden biridir ve 14. yüzyıldan kalma benzer şekilde zarif Bizans mozaikleri vardır. İçi, dıştaki muhteşem duvar işçiliği ile şüphesiz bir şekilde çarpıcıdır. Heykeller ve taş parçalarının yanı sıra iyi korunmuş bir Letoön mozaiği ve diğer birkaç eseri barındırmaktadır. Fethiye Müzesi, Fethiye’nin tarihi güzelliğinin tadını çıkararak geçmişe bir bakış sunuyor.
Fethiye pazarında alışveriş yapın
Fethiye çarşısı, canlı renkleri ve cezbedici kokuları ile devasa bir çarşıdır. Fethiye’deki Salı pazarı sadece yemekten ibaret değil; aynı zamanda çarpıcı hediyelik eşyalar da dahil olmak üzere satılık ilginç eşyalarla doludur. Fethiye’deki çarşı denize dökülen büyük bir kanalın etrafına kurulmuştur. Ağaçlarla çevrili yürüyüş yolunda kısa bir yürüyüş de önerilir.
Lüks veya ekonomik otelleri deneyimleyin
Fethiye konaklama konusunda oldukça fazla alternatife sahiptir. Lüks veya ekonomik olsun, neredeyse her bütçeye ve amaca uygun konaklama alternatifi bulabilirsiniz. Alesta Yachting bünyesine bağlı ödüllü Alesta Yat Otel ve diğer birçok başka otel ile pansiyon, ziyaretçilere istediğini sunmak konusunda yeteneklidir.
Fethiye’de ödüllü ve popüler birçok farklı otel bulunmaktadır.
Yat Deneyimi Yaşayın
Fethiye ve Göcek’ in deniz güzelliğini yaşamak için Alesta Yachting firmasından fethiye yat kiralama yapabilirsiniz.
Kayaköy’ün hayalet köyü
On dokuzuncu yüzyılın başında, Kayaköy gelişen bir yerdi. Ancak 1. Dünya Savaşı’ndan sonra her şey değişti. Burada Likya tarzı mezarlar var ve yapıların çoğu 18. ve 19. yüzyıllara tarihleniyor. Mimarinin bir kısmı restore edilmiş, ancak geri kalanı olduğu gibi bırakılmıştır. Büyüleyici ve nostaljik bir deneyim için Kayaköy’ün hayalet köyünü ziyaret edin.
St. Nicholas Adası’ndaki manzaraya hayran kalın
Gemiler Adası veya St. Nicholas Adası, popüler olarak Noel Baba olarak bilinen ve onun son dinlenme yeri olduğuna inanılan Saint Nicholas’ın adını almıştır. Ada güzel kalıntılarla dolu. Ayrıca 4. ve 6. yüzyıllara ait beş kilise bulunmaktadır. St. Nicholas Adası, muhteşem bir gün batımını izlemek için Türkiye’nin en muhteşem yerlerinden biridir.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu