Gündem

Gaziantep’te ‘yeşil’ hedef –

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında, trafik kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla belirlenen pilot okullarda, öğrencilere sürdürülebilirlik eğitimleri veriyor.

Haber Giriş Tarihi: 11.10.2022 14:27

Haber Güncellenme Tarihi: 11.10.2022 14:27

GAZİANTEP (İGFA) – Gaziantep Özel Kolej Vakfı İlkokulu ve Tahsin Yentur ilkokullarıyla başlayan ve bir ders saati boyunca devam eden programlarda, öğrencilere sürdürülebilir ulaşım için yaya, bisiklet, toplu taşıma kullanımının avantajlarını anlatılırken eğitimler ilerleyen tarihlerde farklı okullarda devam edecek.

Avrupa Birliği Komisyonu’nun bir girişimi olarak 2000’li yıllarda başlayan, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından teşvik edilen ve 2018 yılından bu yana Gaziantep’in de dahil olduğu Avrupa Hareketlilik Haftası’nda 2022 teması “Çeşitlendir ve Devam Et”, “Daha iyi bağlantı kur” olarak belirlendi.

Şehirleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve bunları desteklemeye, ayrıca bireyleri alternatif ulaşım yöntemlerini kullanmaya teşvik ederek insanları yürüme, toplu taşıma ve bisiklet gibi sürdürülebilir ulaşım yöntemlerini kullanmaları konusunda teşvik etmeyi amaçlayan program, bu nihai hedeflerinin yanı sıra karbon emisyonunun azaltılması, hava kalitesinin arttırılması, kentin daha sağlıklı, yaşanabilir olmasını, yeşil alanların oranının artmasını ve var olan alanların da korunmasını amaçlıyor.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu