Sponsorlu Bağlantılar

Hasarlar Birinci Sezon Dizi İncelemesi

Amerikan televizyonundaki en büyük heveslerden ikisi, Damages’da mevcut ve doğru . Birinci trend, yapımlara biraz daha fazla ağırlık vermek için, filmlerle daha eş anlamlı olan aktörleri değişen başarı düzeyleriyle kadroya almaktır. Bu çalışmayı , Kiefer’in reytinglerde altın aldığı 24 gibi bir şeyle bir muamele gördük ve bu nedenle üreticiler, denemekten ve taklit etmekten çekinmediler. Bazıları gerektiği kadar iyi çalışmadı – örneğin Shark’taki James Woods bu gösteriyi kaldırmak için yeterli değil – ancak Damages Glenn Close’da sürükleyerek altın vuruş yapıyor ve ardından “Ted Danson Nedir?” Sorusunu yanıtlayarak daha az başarı elde ediyor. bu güne kadar?”

İkinci eğilim kronolojiyle uğraşmaktır. Hasarlar etkili bir şekilde hikayenin başında ve sonunda başlar, yavaş yavaş size her şeyin nasıl ortaya çıkacağına dair tatlar verir ve ardından herkesi oraya götüren yolculuğa geri döner. Yani, bir yandan, özenti avukat Ellen Parsons (Rose Parsons tarafından oynanır), cehennemden gelen patronla, yaygın olarak korkulan ve saygı duyulan avukat Patty Hewes (Glenn Close) ile bir iş bulmaya çalışıyor. Ve diğer tarafta, açık ve kapalı bir cinayet vakası gibi görünen kanla kaplı bir suç mahallinden kaçıyor. Daha sonra bu anlatıların birbirini yakalaması on üç bölümün çoğunu alır.

Yine de çabaya değer, çünkü Damages bir süre sonra Amerika’dan çıkan en iyi suç dramalarından biri. En akıllıca hamlesi, dikkatini tek bir davaya, mega zengin Arthur Frobisher’a (Danson) karşı bir toplu davaya odaklamaktır. Böylece çitin bir tarafında, korkunç Hewes ve arkadaşını görürsünüz ve gümüş saçlı Frobisher ve onun eşit derecede yetenekli avukatı Ray Fisk (daha önce 24 yaşında olan ve muhtemelen tek performansı sergileyen Zeljko Ivanek tarafından zekice oynanır) ile karşı karşıya kalırsınız. Close’u gölgede bırakan hasarlar ).

Hasarlar , dava devam ettikçe her iki tarafın taktiklerinin arttığı göz önüne alındığında, ahlaki açıdan temiz karakterleri belirlemenin zor olduğu bir gösteri. Ancak Damages’ı bu tür şeyleri deneyen olağan şablonlu yemlerin üzerine çıkaran şey, yazı ve oyuncu kadrosudur. İlk durumda, anlatı, özellikle ilk üçte ikisinde, dikkatinizi çekmek için abartılı numaralara başvurmadan zorlayıcıdır. Yoğun bir şekilde kurgulanmıştır ve abartılı kilimlere başvurmaz. Bunun yerine, hikayenin sağlam, şaşırtıcı derecede basit bir çekirdeğini koruyor ve bunun üzerine kanlı iyi senaryolar inşa ediyor.

Ve sonra o oyuncu kadrosu var. İlk başta, Glenn Close , Patty Hewes rolüyle The Devil Wears Prada’yı döngüde izliyormuş gibi görünüyordu . Ancak Zararlar devam ettikçe, bunun acımasızca adaletsiz olduğu ortaya çıkıyor. For Close, burada müthiş bir karakter yarattı ve daha önce filmde yaptığı tüm işler kadar iyi. Oldukça, oldukça zekice, Close, gösteri için büyük bir varlık ve Rose Parsons’ın denemek ve onunla eşleşmesi için her şeyi alıyor. Ve başından beri bir kaybeden olmak üzereyken, yeterince sağlam bir iş çıkarıyor.

Ted Danson’ın oyuncu seçimi daha meraklı. Danson burada tipe karşı oynuyor ve bu tamamen işe yaramıyor. Hasarlar , davanın her iki tarafında da güçlü bir varlığa ihtiyaç duyuyor ve Danson, Close (muhtemelen meselenin bir parçasıydı) kadar uğursuz hissetmiyor. Suçlandığı bazı eylemleri gerçekleştirebileceğini hiç düşündünüz mü? Kolay değil ve bu küçük bir sorun.

https://filmizle.run/dizi/gossip-girl-izle/

Hasarlarla ilgili bir diğer sorun da sezonun kapanması. Fena değil, ancak oldukça mükemmel bir iskambil evi kurduktan sonra, gösterinin arka ucu – iki anlatının nihayet iç içe geçtiği – umduğunuz kadar iyi gelişmiyor. Bununla birlikte, çağdaşlarının çoğundan hala çok daha iyi. Ayrıca büyüleyici bir ikinci sezon için sahne setinden ayrılıyor.

DVD seti, ilk iki diskte beş bölüm ve son DVD’de üç bölüm daha barındırıyor. Birkaç kez görüntü kalitesiyle ilgili bir soru işaretiyle karşılaştık (belki de Sony’nin bir Blu-ray sürümünü de piyasaya sürmesinin nedeni bu mu?), özellikle de birkaç bölümün üzerine düzgün yorum parçaları eklediğinizde. Ancak, her diskin başında Dolby Digital demosunu oynatmak konusunda ısrar ederse (ve elbette size bir araba çalmayacağınızı hatırlatıyorsa) yeterince iyi bir sunum.

Birkaç ekstra daha var, ama anıtsal bir şey yok. Önizlemeler çok az içerik sunuyor (ve her bölümün sonuna gelene kadar döndürülmemeli) ve sınıf eylemi için etkileşimli bir rehber, Cuma gecelerimizi izleyerek geçirdiğimiz türden bir şey değil.

Ama Hasar kesinlikle öyle. Çünkü çeşitli küçük laflar dışında, bu harika bir televizyon. Ustalıkla oynanmış ve sıkı bir şekilde yapılandırılmış, son zamanlarda Amerika’dan çıkan en ilginç yeni gösteri ve DVD paketi olağanüstü olsa da, ana cazibe gerçekten izlenmeyi hak ediyor.

Kaynak: https://filmizle.run/

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu