Sponsorlu Bağlantılar

Hava Kirliliği

İklim Krizi

Küresel Adaptasyon Komisyonu, en büyük sorunun yatırım yapmak için mali kaynak eksikliği olmadığını, ancak gerçekten ihtiyaç duyulan şeyin “insanları uykularından uyandıracak ve onları ortak bir hedefe yönlendirecek siyasi liderlik” olduğunu belirtiyor. Raporda, küresel ısınmanın tehlikelerinin ve sonuçlarının çeşitli medya ve yayın kuruluşları aracılığıyla kamuoyuna anlatılmasının kararların uygulanmasında baskıcı bir güç olacağı vurgulanıyor.

İklim krizine yönelik tüm çözümlerin merkezinde, mümkün olan en kısa sürede sıfıra getirilmesi gereken sera gazı emisyonlarının azaltılması yer almaktadır.

Hem ormanlar hem de okyanuslar iklimimizi düzenlemede hayati bir rol oynadığından, ormanların ve okyanusların karbondioksiti emmeye yönelik doğal kapasitelerini artırmak da küresel ısınmayı frenlemeye yardımcı olabilir. Net sıfır emisyon parolasıyla hareket ederek emisyonları azaltmak gerekiyor.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu