Sponsorlu Bağlantılar

İzmir Botoks Nedir?

İzmir Botoks Nedir?

İzmir botoks alın bölgesi göz çevresindeki kaz ayakları denilen bölge,  iki kaşın arası,  burun yan duvarı,  dudak üzerinde dikine oluşan ince çizgiler,  ağız etrafında oluşan kırışıklıklar,  boyun derisinde yaşa bağlı olarak oluşan kırışıklıkların tamamı mimik kasların kasılması ile oluşan çizgilerdir.  Kaşların arasında ve burun yan duvarlarında bulunan çizgiler zaman zaman yapılan kızgın yüz ifadesi göz etrafında ve alında oluşan çizgiler yüzde yorgun ve yaşlı bir ifade oluşturur.

İzmir botoks yüzün bu bölgelerine uygulanarak mimik kaslarını geçici olarak bloke eder.  Dolayısıyla yorgun üzgün ve kızgın ifade ortadan kalkarak yüzde daha genç ve dinç bir ifade oluşur.  Botoksla uygulanan tedavi mutlaka bu konuda uzman veya plastik cerrahlar tarafından yapılmalıdır.  Çünkü iyi bir botoks yapabilmek için yüz anatomisini iyi bilmek gerekir. İzmir botoks çok ince uçlu iğne ile yapılır.  Hiçbir ağrı ve acı hissedilmediği için lokal anesteziye gerek duyulmaz.

İzmir Botoks Fiyatları

İzmir botoks fiyatları birbirinden farklılık gösterir.  Hangi bölgeye uygulanacağı ve uygulanacağı alan sayısının kaç adet olduğuna göre değişiklik gösterir.  Bu konuda doğru bilgiye ulaşmanın yolu İzmir botoks merkezine uğrayıp ön muayene yaptırmaktır.  Yüzü inceleyen doktor hangi alanlara ne kadar botoks yapılacağını tespit eder.

Dolayısıyla İzmir botoks fiyatı doğru bir biçimde öğrenilir.  Botoks yalnızca yüz bölgesine uygulanan bir işlem değildir.  Aynı zamanda botoks aşırı terleyen insanlarda koltuk altına,  uyku apnesi olan kişilerde çene altına veya migren bulunan kişilerde migrenin etkileyecek bölgelere yapılmaktadır.

Lazer Epilasyon Yaptıranlar

İzmir lazer epilasyon ilk uygulanmaya başladığı yıllara göre bugün teknolojinin gelişmesi dolayısıyla lazer teknolojik cihazlarının da çeşitliliğini beraberinde getirmiştir.  Başlangıçta aleksandrite lazer epilasyon uygulanırken bugün çok daha gelişmiş soprano buz lazer,  diode lazer yani ütüleme sistemi bulunan lazer de yapılmaktadır. Başlangıçta kıl rengi ve cilt rengi lazer epilasyonda önemli olurken bugün artık her renk ve cilt rengine uygun lazer epilasyon yapılmaktadır. İzmir lazer epilasyon en iyi estetikler arasında yer edinmiştir.

Ayrıca başlangıçta yapılan lazer epilasyonlarda belli oranda ağrı ve acı hissedilirken bugün artık diode lazer denilen ütüleme sistemi ile yapılan lazer de ağrı ve acı hissedilmez.  Nd yag lazer de ise cildin koyu olması epilasyon uygulamasını etkilemez.  Aynı zamanda özel bir soğutucu birimine sahip olan cihaz bir yandan ısı enerjisi verirken diğer yandan soğutarak ağrı ve acıyı tamamen ortadan kaldırır.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dudaklar insan vücudunun önemli ayrıntılarından biridir.  Kadınlar açısından son derece önem taşıyan bir ayrıntıdır.  Dudakların estetik olması her zaman istenen ve arzu edilen bir durumdur.  Günümüzde dolgun dudaklara sahip olmak artık dermatolojik uygulamalarla ve dolgularla kısa sürede gerçekleşmektedir.  Uygulamadan sonra oluşan sonuçlar son derece belirgin kontörleri belirlenmiş ve istenilen dolgunlukta dudaklara sahip olunmaktadır.

Dudaklara dolgunluk kazandırmak ve konturlarının belirlenmesini sağlamak için dudak içine dolgu enjekte edilmektedir.  Artık günümüzde teknolojinin gelişmesi dudak dolgusunda da son derece doğal ve belirgin bir görüntüyü elde etmiştir.  Çok kısa sürede büyük fark yaratan İzmir dudak dolgusu artık günümüzde operasyona gerek kalmadan kısa sürede yapılmaktadır.

İzmir dudak dolgusu dermatoloji uzmanları veya plastik cerrahlar tarafından uygulanmaktadır ve kesinlikle bu iki uzman hekime yaptırılması gerekir.  Dolgu uygulamasında kullanılan iğne yerine kanül kullanılır.

Kanül dudak içini keserek ilerlemediği için damarlar zarar görmez.  Dudak dolgusunda bir diğer önemli ayrıntı ise kaliteli dolgu malzemesinin kullanılmasıdır.

Dudak Dolgusu Etkisi Ne Kadar Sürer?

İzmir dudak dolgusu çok kısa sürede lokal anestezi uygulanarak yapılır.  Böylelikle hasta hiçbir acı ve ağrı hissetmez.  anestezik krem ile uyuşturulan dudak doktorun önceden belirlediği noktalara ince uçlu bir kanül ile dolgu maddesi enjekte edilir.  İşlem yaklaşık olarak 35-40 dakika gibi bir sürede tamamlanır.  İşlem yapıldıktan sonra hasta sonucu hemen görür.

İlk uygulamadan sonra budaklarda çok hafif bir morarma olsa da bu durum bir iki gün içinde kendiliğinden geçer.  Hiyalüronik asit bazlı dolgu maddesi kullanıldığı için kalıcılık süresi yaklaşık olarak en az 6 ay en fazla 1 yıl arasında değişmektedir.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı