Sponsorlu Bağlantılar

İzmir Dolgu

İzmir Dolgu

İzmir dolgu yüzdeki istenmeyen kırışıklıkları ve çizgileri yok etmek için yüze doğrudan enjekte edilen cerrahi olmayan işlemlerdir. Yaş, kırışıklıklar ve yüz hacminin kaybı şeklinde fark ediliyorsa, dermal dolgular, yaşlanmanın tüm olumsuz etkilerine karşı koymanıza yardımcı olabilir. Daha genç cildin pürüzsüz hatlarını yeniden oluşturmak için yüz kırışıklıklarını, çizgileri yumuşatabilen ve boşlukları doldurabilen çok popüler, hızlı enjekte edilebilir tedavilerdir.

Dolgu maddeleri, daha önce şekillendirilmesine ve desteklenmesine yardımcı olan kolajen ortadan kalktığı için hacim kaybeden yaşlanan cilt için hızlı, cerrahi olmayan bir çözüm arayanlar tarafından tercih edilir. İzmir dolgu doğal kolajeni vücudun farklı bölgelerine göre farklı şekillerde ve değişen özelliklerle bütünleştirir.

İzmir Botoks Nedir?

İzmir botoks sinirler ve kaslar arasında gönderilen mesajları bloke ederek çalışır. Bu durum ise kasların kasılmasını durdurur. Kas kasılamadığında kırışıklıklar gevşer ve yumuşar. Genellikle yüz kırışıklıklarını azaltmak için kozmetik amaçlarla kullanılır, ancak aynı zamanda aşırı terleme ve migren gibi çeşitli tıbbi kullanımları da vardır.

Profesyonel olarak uygulanan enjeksiyonlar, ince çizgiler ve kırışıklıklarda doğal görünümlü bir azalma sağlayabilir. Yüz kaslarına son derece küçük dozlarda enjekte edildiğinde hareketi sınırlar ve kasılmalarını ve kırışıklık oluşturmalarını engeller. İzmir botoks sinir sinyallerinin kaslara ulaşmasını engellemek için sinir sistemini hedef alarak çalışır. Bu, kasların gevşemesine neden olur. Cildin kırışmasını ve kırışıklıkların önlenmesini sağlar.

İzmir Botoks Fiyatları

Botoks genellikle üst yüz için kırışıklık önleyici bir tedavi olarak kullanılır. Tipik olarak gülme çizgilerini, kaz ayaklarını ve derinlemesine kökleşmiş alın çizgilerini hedef alır. Ancak kronik migren tedavisi, diş gıcırdatma, idrar kaçırma ve aşırı terleme gibi sorunlarda bunlara başvurduğu söylenebilir. Kadınların erkeklerden daha fazla birimlere ihtiyacı vardır ve bu aynı zamanda tedavi edilmesini istediğiniz alanların sayısına bağlı olarak fiyat tespiti yapılmaktadır.

Aynı zamanda bu durum yaptırdığınız sağlık kuruluşuna ve uzmana göre de farklılık gösterir. Günümüzde giderek daha erişilebilir hale gelen ve güzellik salonlarında bile uygulanan bu işlem için uzman seçimi ise oldukça önemlidir. Fiyat faktörünü araştırırken bu duruma maksimum özen göstermelisiniz.

Lazer Epilasyon Yaptıranlar

İzmir lazer epilasyon yoğunlaştırılmış ışığı bir lazer ışınından kıl folikülüne yönlendirerek çalışan bir işlemdir. İstenmeyen vücut ve yüz kılları, rahatlığınız ve özgüveniniz üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. İpeksi bir pürüzsüzlük hissi bırakacak gelişmiş lazer epilasyon tedavisi ile istenmeyen tüylere sonsuza kadar veda edebilirsiniz.

IPL cihazları daha geniş bir dalga boyu aralığı yayar ve ikincil hücresel hasar daha yaygındır. Lazer epilasyon yapıldığında, sadece tüy büyümesinin azaltılması için gerekli olan hücreleri hedefleyen tek bir dalga boyunda enerji yayan tıbbi sınıf bir lazer kullanılır. İzmir lazer epilasyon kalıcı tüy azaltma için hızlı bir şekilde en etkili seçeneklerden biri haline geldi. Bazı tüyler her zaman yeniden büyümeye çalışacağından hiçbir lazer kliniği %100 tüy alma iddiasında bulunamaz.

Dolgu Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Elastin ve kollajen vücut proteinleridir. Cildin elastikiyetini ve dokuların sıkılığını korurlar. Yaşlandıkça vücudumuz elastin ve kolajen üretimini durdurur ve mevcut vücut kolajeni de kırılmaya başlar. Yüz hacmini geri kazandırmak, cildi gençleştirmek ve yüz hatlarını gidermek için dermal dolgu maddeleri kullanılır.

Dolgunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dermal dolgu maddesinin sonucu hemen ortaya çıkar, ancak dolgu türüne bağlı olarak sadece yaklaşık altı ay ila 2 yıl sürer. Ayrıca, sonuç enjektörün niteliğine ve deneyimine bağlıdır. Estetik hedefinizi korumak için tekrarlanan seans dermal dolgu enjeksiyonlarına ihtiyaç vardır.

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı