Gündem

İzmit Aşevi bağışçıları bekliyor –

İzmit Belediyesi Aşevi, haftanın 5 günü sofralara ulaşan sıcak yemeklere destek olmak isteyenlerin bağışlarını bekliyor.

Haber Giriş Tarihi: 07.11.2022 11:52

Haber Güncellenme Tarihi: 07.11.2022 11:52

KOCAELİ (İGFA) – Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarına devam eden İzmit Belediyesi, Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle hayata geçirilen Aşevi ile sıcak yemek ihtiyacını karşılayamayacak durumda olan ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam ediyor. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Aşevi’nden yaşlı, engelli ve geçici sebeplerle (hastalık, ameliyat vs.) yemeğini yapamayan vatandaşların yanı sıra öğrenciler de faydalanabiliyor.

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sıcak yemek desteği sağlanması uygun bulunan hanelere her gün, günde bir öğün olmak üzere İzmit Belediyesi Aşevi’nde üretilen yemeklerle katkı sunuyor. Tepeköy Ayazma Kültür Merkezi’nde bulunan İzmit Belediyesi Aşevi’nde günlük olarak üretilen yemekler, haftanın beş günü vatandaşların ikamet adreslerine götürülüyor ve ihtiyaç sahibinin haftalık temel yemek ihtiyacı karşılanıyor.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYENLER

İzmit Belediyesi Aşevi’nde hazırlanan yemeklere destek olmak adına bağış yapmak ve ‘çorbada benim de tuzum olsun’ diyen hayırsever vatandaşlar, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilir ya da 0262 318 00 00/ 0262 318 03 03 numaralı hatlardan bilgi alabilirler.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu