Gündem

Karaca: “Haklarımızdan vazgeçmeyeceğiz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 17 Şubat Medeni Kanunun kabul yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj paylaştı. Karaca mesajında şu ifadeleri kullandı:

“MEDENİ KANUNLA, KADINLAR ÖZGÜR VE EŞİT BİREYLER OLMA HAKLARINI ELDE ETTİ”

Bugün 17 Şubat… Medeni Kanunun kabulünün yıldönümü… Medeni Kanunun kabulüyle, kadınlar özgür ve eşit birey olma hakkını elde etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bu kazanımlar nedeniyle teşekkür ve şükranlarımızı sunuyor, saygı ve minnetle anıyoruz.

İKTİDAR CENAHI, MEDENİ KANUNLA ELDE EDİLEN TÜM HAKLARI ALMAYA ÇALIŞIYOR

Medeni Kanunun Kabulünün yıldönümünde ne durumdayız? Kadınların ve kadın hakları mücadelesinin kazanımları ne durumda? Üzülerek ifade etmek isteriz ki; iktidar cenahı, erkek akıl, kadın hakları alanında elde edilmiş hakları, kazanılmış hakları, Medeni kanunla elde edilmiş tüm hakları teker teker elimizden almaya çalışmaktadır.

NAFAKA HAKTIR, VAZGEÇMİYORUZ

Bu hakların en önemlilerinden biri Adalet Bakanı değişikliğiyle tekrar gündeme getirilen nafaka hakkı… Nafaka haktır. Kadınlar medeni kanunla elde ettikleri, başta nafaka olmak üzere hiçbir hakkından vazgeçmeyecektir. Medeni kanunla elde ettikleri kazanımları elinden almaya kalkanlara da gereken cevabı kadınlar en kısa sürede verecek.”

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu