Gündem

Kütahya’da 760 bedelli havacı yemin etti

Kütahya Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nda 760 bedelli asker için düzenlenen yemin törenine katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 09.11.2022 13:57

Haber Güncellenme Tarihi: 09.11.2022 13:57

KÜTAHYA (İGFA) – Kütahya’da Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı’ndaki yemin töreninde 2022’ye 9’uncu döneme tabi 760 bedelli asker, sancağın tanıtılması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan eğitimlerini tamamladı.

Türk Bayrağı ve silah üzerine ellerini koyarak yemin eden bedellilerden başarılı olan erlere plaket ve hediyeleri il protokolü tarafından takdim edildi.

Yemin törenine; Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Necati Gündüz, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, askerlerin aileleri ve yakınları katıldı.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu