Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesiyle günümüzde yaygın bir şekilde özellikle kadınlar tarafından tercih edilen Halkalı lazer epilasyon uygulamaları istenmeyen tüyler için oldukça etkili bir yöntemdir. Lazer ışınlarını kullanarak yapılan epilasyon uygulaması kişilerde sağlıklı ve kalıcı sonuçlar oluşturmaktadır. Lazer cihazından çıkan ışınlar çevreye zarar vermeden sadece kıl köküne yoğunlaşarak orada tahribat oluşturmak suretiyle çalışmaktadır. Bu sayede görülen tahribattan sonra uzman kişinin belirlediği kadar Halkalı lazer epilasyon seansı görülerek kılların tamamen yok edilmesi sağlanır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer ışınlarının etkileri kullanılarak yapılan Halkalı lazer epilasyon uygulamaları kişilerin kalıcı ve sağlıklı bir şekilde istenmeyen tüylerinden kurtulmasına yardımcı olmaktadır. Kıl ve cilt yapısının analiz edilmesinden sonra kişilerin seanslara gelmeden 15 gün boyunca tüylerine dokunmaması önerilmektedir. Uygun olan lazer başlıkları sayesinde kılların yoğunluğu olan bölgeler taranarak bölgeye ısı enerjisi verilmektedir. Yayılan ısı enerjisi çevre dokulara zarar vermeden sadece kıl köklerini tahribata uğratarak yok edilmesini sağlamaktadır. Başakşehir lazer epilasyon seans sürelerinin ne kadar olacağına dair kıl ve cilt yapısı belirleyici rol oynamaktadır.

Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüyler kişilerde kadın ya da erkek fark etmeden estetik sorunların başında gelmektedir. Kişiler bu sorunların çözümü için birçok yöntem deneseler de en etkili ve kalıcı olanı Başakşehir lazer epilasyon uygulamalarıdır. Tüylenme problemleri farklı nedenlere bağlı olarak kişilerde oluşsa bile çözüm olarak lazer epilasyon herkese güvenle uygulanabilir. Uzman kişinin muayenesi sonrası uygunluk belirlendikten sonra detaylı bilgi aktarımı olarak seanslara başlanması en faydalı ve kalıcı sonuçları verecektir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Uygulama ile ilgili prosedürler genel olarak kişilerde olan muayene sonrası kıl ve cilt analizi yapılarak belirlenmektedir. Lazer ışınları Başakşehir lazer epilasyon alanında kullanılırken aynı zamanda tedavi amacıyla tıp alanında da başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Uzman hekimler hastalara başarılı etkilerinden dolayı kılcal damar ve varis tedavilerinde lazer ışınlarından faydalanılmasını önermektedirler. Lazer epilasyon alanında da kullanılırken oldukça başarılı ve kalıcı sonuçlar vermektedir. Vücuda doğru tekniklerle Küçükçekmece lazer epilasyon uygulandığı takdirde bir zararı ya da yan etkisi bulunmamaktadır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Estetik işlemlerin hepsinde olduğu gibi lazer epilasyon içine maliyetleri etkileyen faktörler olup her kişiye aynı fiyat politikası uygulanmamaktadır. Uygulama için kişilere verilecek olan fiyatları etkileyen faktörler başta cihazların kalitesi olup kişilerin uygulama yaptıracakları merkezin konumu ve uzman kişinin deneyimidir. Bu etkenlerin dışında kişinin kıl ve cilt yapısına bağlı olarak tercih edilmesi gereken Küçükçekmece lazer epilasyon yöntemi, uygulama yapılacak olan alan genişliği, seans süreleri gibi faktörlerde etkili olmakta ve doğal olarak fiyatlarda kişilere özel olarak belirlenmektedir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Epilasyon alanında kullanılan lazer cihazlarının kişilere özel olarak belirlenmesi sonuçların kalıcı olmasında önem taşımaktadır. Küçükçekmece lazer epilasyon çeşitleri arasında en sık kullanılanı alexandrite ve diode olarak belirlenmektedir. Alexandrite lazer epilasyon açık tenli ve koyu renk kıllara sahip olan kişilerde etkili olarak kullanılmaktadır. Diğer kişilerde yan etki yaratarak tüylerde azalma yerine çoğaltma etkisi yaratmaktadır. Diode lazer epilasyon dalga boyu uzun olan bir yöntemdir. Bu nedenle koyu tenli kişilerde dahil olmak üzere her cilt tipine uygulama yapılabilir. Ruby lazer ince tüylerde ve ND YAG lazer epilasyon çok koyu tenli kişilerde başarılı yöntemlerdir. Fakat bu yöntemler çok derinlere etki etmesinden dolayı ağrılı bir sürece sahiptir ve Küçükçekmece lazer epilasyon uygulaması yapılması için pek tercih edilmezler. Önemli olan doğru yöntemin kişiye özel belirlenmesidir.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı