Sağlık

Lazer Epilasyon Önemi

Lazer Epilasyon Önemi

Vücut kıllarınızı sıfırlamayı düşünüyorsanız, Sarıyer lazer epilasyon iki ila altı seans tedavi gerekir. İşlemler arasındaki süre uygulanan yere göre farklılık gösterir. Üst dudakta kılların çabuk uzadığı yerlerde, işlem yaklaşık 6 hafta sürebilir. Sırt gibi kılların yavaş uzadığı bölgelerde tedavi 12 ila 16 haftada bir yapılabilir. Lazer epilasyonu güvenli ve etkili bir şekilde gerçekleştirmek için en iyi ipuçları ve en çok önerilen teknikleri anlatacağız.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer parlak, tek renkli, kontrol edilebilir bir ışık demeti yayan ve pigmentlerden birine uygulanarak büyük miktarda enerjinin biriktirilebildiği bir cihazdır. Cilt üzerinde uygulanır. Bu ışık kıldaki melanin tarafından emilir ve saç hücrelerinin ısınmasına neden olur. Kıllar yok edilir ve bu şekilde kıllardan kurtulmuş olunur.

Melanin, kıl folikülünün renklenmesinden sorumlu doğal maddedir. Bu nedenle Sarıyer lazer epilasyon için kullanılan lazerler, kıl folikülünün melanin tarafından absorbe edilecek uygun dalga boyunda ışık yayacak şekilde ayarlanır.

Melanin ışık enerjisini emdiğinde, onu termal enerjiye dönüştürür ve ortaya çıkan ısı, foliküler büyümeyi yavaşlatır. Lazerin dalga boyu nanometre (Nm) cinsinden ölçülür ve epilasyon için en yaygın olarak kullanılan dalga boyu melanin tarafından daha fazla emilim sağladığı için 700 ile 1400 Nm arasındadır.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Sarıyer lazer epilasyon fazla tüylerinden kurtulmak isteyen tüm kadınlar tarafından uygulanabilir. Epilasyon klinikleri, kıl büyümesini etkileyeceği için bir gün önce tıraş seanslarına gitmeyi önerir. İlk ziyaret veya yüz bölgeleri gibi bazı durumların, sahip olduğunuz kıl tipini görebilmeleri ve bu nedenle size çok daha kişiselleştirilmiş bir tedavi sunabilmeleri için tıraş olmadan çıkmanızı gerektirebileceği doğrudur. İlk ziyarette verilerinizi alınır ve sonucu etkileyebilecek olası hastalıklar ile ilaçlar hakkında size küçük bir anket verilir. Sonrasında tedavi süreci başlar.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Farklı tip vücut yapısına sahip olan insanlar için ayrı ayrı Kağıthane lazer epilasyon yöntemi uygulanabilir. Genellikle üç çeşit epilasyon yöntemi vardır. Bunlar Alexandrite lazer epilasyon, Diode lazer epilasyon, Nd Yağ lazer epilasyon ’dur.

Epilasyon seansları sırasında bölgeye iletken bir jel sürülür ve üzerinden bir lazer ile geçilir, her atışta ilk iki veya üç seansta can sıkıcı olabilecek bir yanma ve batma hissi yaşanabilir. Lazer tedavi süresi zarfında lazerin gözlerinize zarar vermemesi için koruyucu bir gözlük takmanız gerekir.

Kağıthane lazer epilasyon ile seanslar sadece birkaç dakika sürer (ancak bacaklar gibi vücudun geniş bölgelerini içeriyorsa bir saat kadar da sürebilir) ve son olarak cilt hafifçe kızarabilir, yaklaşık yarım saat sonra normal tonuna döner. Bazı durumlarda, döküntü 24 ila 48 saat arasında kalır. Birkaç gün sonra, zayıflamış kıllar ek ağdaya gerek kalmadan kendi kendine dökülebilir.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Etmelidir?

Kağıthane lazer epilasyon sonrası kişiler aşırı güneş ışığına maruz kalmamaya dikkat etmelidir.  Doktorların verilen tavsiyelerine uymaları gerekir. Bazı hastalarda oldukça izole olmasına rağmen morarma meydana gelebilir ve nadir durumlarda folikül enfekte olabilir.

Antibiyotik krem sürülerek tedavi edilebilen sivilceler ortaya çıkabilir. Her tedavi sırasında gözlerinizi lazerin zararlı ışınından muhafaza etmek için özel gözlükler takarsınız. Levent lazer epilasyon sonrası gerekirse, bir asistan bölgeyi yeniden tıraş edebilir. Doktorunuz tedavi sırasında herhangi bir rahatsızlığı azaltmak için cildinize topikal bir anestezi de uygulayabilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları 2021

Levent lazer epilasyon işlemi genellikle 1500 TL ile 3500 TL arasında değişebilir. Kişiler kendilerine uygun kliniklerde epilasyon işlemini gerçekleştirebilir. Tedavinin başlangıcında ağda seansları yüzdeki kıllar için yaklaşık altı hafta, vücut bölgeleri için ise iki ila üç ay aralıklarla tekrarlanır.

Levent lazer epilasyon ile seanslar daha sonra her hastanın benzersiz faktörlerine (cilt tipi, kıl ve tedaviye yanıt şeklinde) dayalı olarak tedavi eden doktorun takdirine göre belirlenir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı