Sponsorlu Bağlantılar

Lipodem Nedir?

Lipodem Nedir?

Bacaklarda cilt altı yağ dokusunun fazla olmasından kaynaklı olan görülen bir rahatsızlıktır ve özellikle kadınlarda görülmesinden dolayı kadın hastalıkları kategorisinde yer almaktadır. Ankara lipodem ödemden farklı olarak gelişen bir rahatsızlık olup dokunulduğunda ödemde meydana gelen çökme gibi durumlar söz konusu olmamaktadır. Tek bacakta olmayıp her iki bacağı da etkileyen bir fiziksel sorun olan bu rahatsızlık için gelişen teknoloji sayesinde tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

Lipodem Nedir?

Sorun tamamen deri altındaki dokunun nedeni bilinmeyen bir şekilde yağlanıp kalınlaşmasına bağlıdır. Bir ödem durumu olmayıp her iki bacakta birden gözükerek bacakların olması gerekenden daha kalın bir görünüm kazanmasına yol açmaktadır. Kalınlaşma durumu önce diz altında iken daha sonra ilerleyen aşamalarda uyluk tarafına doğru oluşum göstermektedir. Hastalık genetik bir şekilde ilerlediğinden dolayı akraba ya da yakın aile üyelerinde de görülürken sadece kadınlarda meydana gelen bir durumu vardır.

Lipodem Nasıl Yapılır?

Tedavisi mümkün olan rahatsızlık için lazer teknolojisinden faydalanılarak özel damar koruyucu liposuction yapılmaktadır. Bu yöntemle cilt altında meydana gelen bölgesel yağlanmalar alınarak hastanın tedavi süreci sağlanır. Cerrahi bir müdahale olmasından dolayı genel anestezi altında operasyon yapılmalıdır. Uzman bir hekim tarafından yapılan operasyon sonrasında varis çorabı hastaya giydirilerek taburcu edilebilir.

Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır?

Genel olarak uygulamanın amacı vücudun istenen şekli alması için fazla olan bölgesel yağların alınmasıdır. Ankara vaser liposuction uygulamalarında birden fazla operasyonla kombin uygulama yapılması durumu söz konusu olduğu için genel anestezi altında tam donanımlı bir hastanede operasyon yapılmalıdır. Liposuction uygulamalarından farkı ise öncesinde lazer ışınları sayesinde fazla olan yağların sıvılaştırılarak ince kanüllerden alınması şeklinde yapılmasıdır. Ek bir operasyon ihtiyacı doğması durumunda alınan yağlar dolgu malzemesi olarak da ihtiyaç olan bölgede kullanılabilir.

Vaser Liposuction Fiyatları

Deneyimli bir uzman hekim ve tam donanımlı bir hastanede yapılan operasyon için maliyetler de değişiklik göstermektedir. Operasyonun gerçekleşme koşulları, hastanın genel durumu, ek operasyon ihtiyacı gibi etkenler vaser operasyonlarında maliyetlerin farklı olmasına neden olmaktadır. Fiyat bilgisi kişiye ancak muayene sonrasında ve beklentilerin dinlenmesinden sonra verilebilmektedir. Aksi takdirde yanlış bir uygulama yapılarak maliyet açısından mağduriyet yaşanması söz konusu olacaktır.

Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

Ankara burun estetiği operasyonları açık ya da kapalı bir şekilde uygulanmaktadır. Burun yapısından şikayetçi olan kişilere uygulanan bu estetik operasyon son derece güvenli olup mutlaka uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Kemik gelişimini tamamlamış ve kadın ya da erkek fark etmeden herkese konforlu bir şekilde uygulanan bu işlem sonrasında hızlı bir iyileşme görülmektedir. Acısız ve ağrısız bir şekilde uygulanan operasyon özellikle nefes alma, simetri sorunu olan, şekil bozukluğu yaşayan kadınlarda tercih edilmektedir. Uzman hekim yaptığı muayene sonrasında operasyona hastanın uygunluğunu tespit edecektir.

Burun Estetiği Fiyatları

Son günlerde yaygın olarak yapılan estetik operasyonlar arasında en sık tercih edilen bu estetik operasyonun maliyetleri değişiklik göstermektedir. Estetik uygulamalar kişilere özel tedavi yöntemleriyle belirlendiği ve yapıldığı için herkese farklı fiyat politikaları uygulanmaktadır. Önemli olan olumlu etki görebilmek için doğru yöntemlerle uzman bir hekim tarafından işlemlerin sağlıklı bir ortamda yapılmasıdır. Kullanılacak yöntemler, cihazların kalitesi, uzman hekim deneyimi, hastane koşulları, ek operasyon ihtiyacı gibi durumlar maliyetleri etkileyen konulardır. Bu konuları öğrenerek mutlaka operasyon kararı alınmalıdır. Karar aşamasından sonra hasta muayene olarak detaylı tedavi sürecini öğrenebilir ve uzman kişilerden de fiyat bilgisini en sağlıklı şekilde alabilir.

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı