Sponsorlu Bağlantılar

Lipomatik Nedir?

Lipomatik Nedir?

Lipomatik, fazla vücut yağlarından kurtulmak için yapılan kozmetik bir ameliyattır. Bu estetik ameliyat poliklinikte yapılabilir ve genellikle anestezi gerektirmez. Bir seansta vücuttan büyük miktarda yağı en az komplikasyonla taşır.

Bu ameliyat sayesinde hasta cilt gevşemesi yaşamaz. Lipomatik ayrıca vücudu güçlendirir. Lipomatik, yüksek hacimli liposuction’ın vücudun tüm bölgelerinde yüksek doğrulukta etkili ve güvenli bir şekilde yapılmasını sağlayan FDA onaylı bir cihazdır. lipomatik zayıflamada vücuttaki yağ hücreleri önce masör titreşimi adı verilen bir cihazla parçalanır ve daha sonra yağ vücuttan yavaşça uzaklaştırılarak kilo kaybına ve zayıflamaya yol açar.

Lipomatik Nedir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Lipomatik fazla yağ birikintilerini gidererek veya istenen bölgelere transfer ederek vücudun belirli bölgelerini inceltmek, doldurmak ve yeniden şekillendirmek anlamına gelir. Günümüzde yetenekli plastik cerrahlar, Lipomatik adlı yüksek teknoloji ürünü bir cihaz ile fazla yağ aldırma işlemi gerçekleştirmekte ve daha az komplikasyonla daha iyi sonuçlar almaktadır.

Bazı bölgelerde birikmiş yağ içeren orta derecede tombul bir vücuda sahipseniz, lipomatik mevcut en iyi seçenektir. Lipomatik, liposuction gibi görünebilir ancak lipomatikte yağı kırmak ve emmek için kullanılan teknoloji, liposüsyondan çok farklıdır. Bu nedenle lipomatik, daha az doku hasarı, cilt altında yağ homojenliği, daha ince cilt görünümü ve daha kalıcı etki ile sonuçlanır.

Lipomatik Kimlere Yapılır?

Obezite hastası, ağır sigara içenler, diyabetli veya yüksek tansiyonlu hastalar, cildi gevşek veya sarkık hastalar bu operasyon için uygun değildir. Lipomatik; cildi toplamak ve cildi şekillendirmek diğer ameliyatlara göre çok daha iyidir. Bu ameliyatta lokal anestezi kullanılır. Bu ameliyatta şişlik ve akıntı çok ve enfeksiyon olasılığı çok düşüktür. Lipomatik cerrahisi yaptırmak isteyen birçok hastanın sorduğu sorulardan biri de birkaç önemli kriterin yer aldığı lipomatik fiyatları konusudur. Ameliyatta kullanılan cihaz ve ekipmanın türü, hastanın yağ dokusu miktarı ve tabii ki gerekli seans sayısı maliyette oldukça etkilidir.

Lipomatik Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lipomatik ile elimine edilen yağ hücreleri geri gelmez, kalıcı olarak yok edilir ve bu bakımdan lipomatiklerin sonuçları gerçekten kalıcıdır. Lipomatik sıklıkla liposuction ile karıştırılır, ancak kontur düzeltmeye odaklanan teknik açısından farklı bir operasyondur. Lipomatik ile operasyonu sırasında sırt, bel, karın, bacaklar, kalça, dizler veya çene altı gibi vücudun belirli bölgelerinden vakumla yağ alınır ve daha sonra vücut yeniden şekillendirilir. Lipomatik ile çıkarılan yağ, arzu ederseniz vücudun başka bir yerine aktarılabilir. Lipomatik fiyatları ise uygulanan bölgeye, doktorun uzmanlığına ve yaptırdığınız sağlık kuruluşuna göre farklılık gösterir.

Lipomatik Uygulaması ile Ne Kadar Yağ Alınabilir?

Lipomatik obezitenin tedavisi değildir. Düzenli egzersiz yapmanıza ve düşük kalorili besinler tüketmenize rağmen genetik olarak bölgesel yağlanma sorunu yaşıyorsanız bu operasyonu yaptırmanızda fayda olacaktır. Lipomatik çoğu uygulama alanında lokal anestezi altında yapılır, böylece hasta birkaç gün içinde normal aktivitelerine dönebilir. Bölgesel yağlanma ve diğer sorunlu alanlar incelenir. Yoğun titreşim, tek seansta çok daha fazla yağ alınmasını sağlar ve uygulama sonrası ağrıyı en aza indirir.

Lipomatik Öncesi Sonrası

Hastalar işlemden birkaç saat sonra hastaneden çıkıp 24 saat sonra banyo yapabilirler. Doktorunuzun kullandığı bu ileri teknoloji yöntem sayesinde daha az morarma ve şişlik görülmektedir. Kilonuzu sabitlemek, egzersiz yapmak ve yaşam tarzınızı değiştirmek lipomatik prosedür veya liposuction ameliyatı sonrası en önemli talimatlardır.

Lipomatik Fiyatları

Lipomatik fiyatları pek faktöre göre değişmektedir. Yapılan işlemler maliyet konusunda etkili olmaktadır. Başta işlemi yapan uzman olmak üzere sağlık kliğine kadar pek çok faktör maliyeti etkilemektedir.

https://www.savranklinik.com/lipomatik/ ß hakkında bilgi için hemen sitemizi ziyaret edin.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı