Sponsorlu Bağlantılar

Marka Şikayet

Marka Şikayet

Tüketiciler yaşadıkları mağdur edici, rahatsızlık oluşturucu deneyimlerini marka, ürün, hizmet ya da firma ile ilgili olarak şikayet edebilmektedirler. Çeşitli kurum ve kuruluşlara bildirilebilen bu şikayetler ayrıca Şikayet Var, Rezalet Olay gibi internet siteleri üzerinden de yayınlanabilmektedir.

Şikayet Etme Kurumları Nelerdir?

Tüketiciler marka şikayet taleplerini 120 telefon numarasından ulaşılan Bilgi Teknolojileri ve İletimi Kurumu’nun İhbar Merkezi’ne, ürün ve hizmet şikayetlerini 175 telefon numarasından ulaşılan Ticaret Bakanlığı’nın Tüketici Danışma Hattı’na yapabilmektedirler.

Marka Şikayeti Neden Yapılır? 

İlgili kurumlara ya da internet sitelerine yapılan şikayetler, tüketicilerin haklarını savunmaları amacıyla gerçekleşmektedir. Haksızlık, rezalet ifşa gibi amaçlarla şikayette bulunan tüketicilerin karşılaştıkları sorunlar çözülmeye ve tüketicilerin can ve mal sağlığı ile güvenlikleri korunmaya çalışılmaktadır.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı