Sponsorlu Bağlantılar

Meme Büyütme Nedir?

Meme Büyütme Nedir?

Meme dokusunda zaman içerisinde farklı sebeplerden dolayı deformasyonlar meydana gelebilir ya da genetik olarak meme yapısı bozuk bir şekilde olabilir. Bu gibi durumların ortadan kaldırılması ve memelere hacim kazandırmak için meme büyütme operasyonları tercih edilir. Özellikle bayanlar arasında yaygın bir şekilde yapılan meme büyütme estetiği sonucu kişiler istenen meme şekline kavuşur. Meme büyütme işlemlerinde en çok dikkat edilmesi gereken noktalar göğüslerdeki simetri ve kişiye uyumlu bir görüntü kazandırmaktır.

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme kişilerde hacimli memelere sahip olmak için yapılan estetik işlemlerdendir. Meme büyütme işlemlerinde amaç simetri, göğüslerde yeterli hacmi yakalamayı başarmaktır. Meme büyütme operasyonları gelişen teknolojisi sayesinde çok olumlu sonuçlar alınan estetik uygulamaların başında gelmektedir. Meme büyütme operasyonları memelerin boyutlarından memnun olmayan, göğüslerinde simetrik sorun olanlar, öz güven sorunu yaşayan ya da herhangi bir rahatsızlık sonucu göğüslerini kaybetmiş kişilere güvenle uygulama yapılabilir ve hastalar oldukça memnun bir şekilde operasyonu tamamlarlar. Meme büyütme sonrasında kişiler kaybolan öz güvenlerini geri kazanırken aynı zamanda istedikleri boyutlarda göğüslere kavuşmuş olurlar.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme operasyonundan önce mutlaka uzman hekim tarafından muayene ve iyi bir planlama gereklidir. Uzman hekim ve hasta ilişkisi neticesinde implant ya da yağ dokusuyla işlem yapılması kararı verilir. Genelde silikon implant kullanımı yapılır ve kesi yeri belirlendikten sonra implant yerleştirilmesi şeklinde operasyon tamamlanır. Kesi açılacak olan yer meme altında oluşan çizgi üzerinden yapılır ki kesi izi belli olmasın.  Ameliyat genellikle ameliyathane ortamında ve genel anestezi altında yapılır. Meme büyütme operasyonları 1-1,5 saat süren estetik uygulamalardır.

Bişektomi Ameliyatı Nedir?

Bişektomi ameliyatı yanak estetiğidir ve kişini yüz yapısını daha estetik hale getirmesi için uygulanır. Yanak içi yağlanmanın olduğu ve fazla yağ dokusunun yanak içerisinde olması durumunda yanak yağ dokusunun inceltilmesi için çıkarılması işlemine bişektomi ameliyatı denir. Oldukça kolay ve pratik bir yöntem olan bişektomi ameliyatı herkese güvenle uygulanabilir. Hollywood yıldızlarının tercih ettiği bişektomi ameliyatı ismini de yıldızlardan alarak Hollywood yanak estetiği de denmektedir. Ameliyat sonrası mutlaka ilk birkaç gün sıvı gıdalar tüketilir ve böylece yanak estetiği etkilerini kaybetmez. Güvenli ve konforlu bir şekilde yapılan bişektomi ameliyatıyla kişiler estetik bir görünüme kavuşarak daha net hatlara kavuşur.

Bişektomi Nasıl Uygulanır?

Bişektomi ameliyatı yanak inceltmek için uygulanan ve lokal anestezi altında yapılan estetik bir işlemdir. Lokal anestezi altında yapılan bişektomi ameliyatı 45 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Hasta ameliyat sırası ve sonrasında herhangi bir ağrı duymaz ve operasyon sonrasında kesi açılan yer tamamen dikişlerle kapatılır. Ağız içi kesi kısa sürede iyileşir ve iz kalma ihtimali yoktur. Bişektomi ameliyatı sonrasında kişilerde enfeksiyon ihtimaline karşı mutlaka ağız içi temizliği yapılmalı ve uzman hekimin verdiği antibiyotikler düzenli kullanılmalıdır. Hasta bişektomi ameliyatı sonrası hastanede kalmasına gerek olmadan aynı gün taburcu edilir ve günlük işlerine devam edebilir.

Bişektomi Fiyatları

Bişektomi yani yanak inceltme estetiği uygulamaları farklı fiyatlara sahip olan estetik işlemlerdendir. Hastanın genel durumu ve yapılan estetik işlemde hangi malzemelerin kullanılması gerektiği fiyatlar üzerinde etkili olan etkenler arasındadır. Bu gibi etkenlerin göz önünde bulundurulması sonucu mutlaka iyi araştırma yapmak ve ön muayene için uzman hekimle görüşmek önemlidir. Uzman hekimle görüşme sonucunda yapılacak olan bişektomi ameliyatı planı yapılarak bişektomi fiyatları hakkında da bilgi hastaya aktarılmış olur.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı