Sponsorlu Bağlantılar

Özel Üniversite Taban Puanları

Özel Üniversite Taban Puanları

Öğrencilerin yaklaşık bir yıl boyunca çalıştıkları üniversite sınavı nihayet geliyor. Her çalışkan öğrencinin sınavı heyecanla beklemesine ek olarak, özel üniversite temel puanları belirlenmiş ve yeni sisteme dayalı olarak öğrencilere sunulmuştur. Devlet üniversiteleri ile karşılaştırıldığında, özel üniversiteler düşük taban puanları açısından da oldukça tercih edilmektedir. Özel üniversitelerde, her öğrenci daha kaliteli bir eğitim alma ve daha parlak bir kariyer yapma olanağına sahiptir.

Taban Puanlarında Düşüş

Salgınların yayılması ile ilgili olarak önleyici tedbirler uygulanmıştır. Bu nedenle, birçok öğrenci okula ve derslere katılamamış ve öğretmenlerinde bazı sınav konularını dinleyememişlerdir. Bu, bazı soruların sınavdan çıkarılmasına neden olmuştur.

Uzmanların tahminine göre, birçok öğrenci sınavlara dikkat etmediği için, üniversite tarafından belirlenen ortalama sınav puanının ve temel puanın önceki yıllara göre daha düşük olacağına inanmaktadırlar.

Bu zorlu salgın döneminde, öğrencileri yormak istemeyen özel üniversiteler temel puanlarını mümkün olduğunca düşük tutacak ve başarılı öğrenciler toplayacaktır. Bu nedenle, özel üniversiteler önceki yıllara göre çok daha popüler olacaktır.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı