Sponsorlu Bağlantılar

Paris Işıltısı

Paris Işıltısı

Son dönemlerde teknolojinin de gelişmesiyle yaşlanma karşıtı bir tedavi olan Paris ışıltısı yaygın bir şekilde uygulanmaktadır. Cerrahi bir operasyon olmayıp cildin ihtiyacı olan hyaluronik asit bileşenlerinin enjeksiyonu şeklinde gerçekleşen uygulamada cildin parlaması ve canlanması amaçlanarak olumlu etkileri olan bir estetik işlemdir. Kuru, cansız ve donuk olan cilt görünümü ortadan kalkarak canlı ve tazelenmiş bir cilde paris ışıltısı ile kavuşmak mümkündür.

Paris Işıltısı Fiyatları

Etkileri tedavi bitiminde hemen görülmeye başlayan estetik uygulamada uygulamanı yapılacağı merkez ve hastanın beklentileri oldukça büyük önem taşımaktadır. Paris ışıltısı fiyatları ile ilgili olarak kriterler belirlenirken uygulama yapılacak olan bölgenin ihtiyaçlarının iyi bilinmesi ve yöntemlerin doğru uygulanması önemlidir. Cildin ne kadar bir işleme ihtiyacı olduğu belirlendikten sonra maliyet hakkında bilgi verilmesi en sağlıklı yol olup sürecin başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır.

Mezoterapi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Cildin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineral gibi enzimlerin enjekte edilmesi şeklinde yapılan estetik bir uygulamadır. Kişiye özel bir tedavi planı yapılarak uygulanan tedavinin 3 çeşidi vardır. Saç, yüz ve vücut için mezoterapidir. Her yöntemin farklı amaçları olup kişilerin fiziki muayeneleri sonrasında belirlenmektedir. Mezoterapi fiyatları içinde bu yöntemler değişiklik yaşanmasına neden olup hastalara muayene sonrası detaylı bilgi verilmesine yardımcı olmaktadır.

Uygulama akupunktur işlemlerine benzer bir şekilde mikro iğneler kullanılarak yapılmaktadır ve 18 yaşını doldurmuş olan herkese güvenle uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Uzman hekim tedaviye başlamadan önce mutlaka hastaya sağlık taraması yapılmasını önerir ve kişinin işlemlere uygunluğu daha net tespit edilmiş olur. Yan etki yaratmayan ve bazı durumlarda cilde bağlı olarak alerjik reaksiyon gösteren bir uygulama olup kısa süreli olan yan etkileri hakkında uzman hekimden bilgi alınması önemlidir.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Öncelikle uygulamanın sağlıklı ve doğru bir şekilde ilerlemesi için fiziki muayene gereklidir. Fiziki muayenede hastalığın kesin teşhisi konularak hangi yöntemin uygulanması gerektiği belirlenir ve bu aşamada mezoterapi fiyatları hakkında da netlik kazanılmış olunur. Uygulama yapılacak bölge belirlendikten sonra lokal anestetik kremlerle uyuşma sağlanır.

İhtiyaç duyulan enzimler, vitamin ve mineral kompleksleri hastaya uzman bir hekim tarafından enjekte edilerek işlem tamamlanır. Uygulama bir bakım ya da aşama gerektirmeden kısa sürede tamamlanmış olur. Ayaktan tedavi niteliği taşımasından dolayı gündelik hayata hemen dönülebilir. Acısız ve konforlu bir sürece sahip olmasından dolayı özellikle yaşlanma karşıtı etkiler üzerinde olumlu etkileri olan bu uygulamayı bayanlar yaygın bir şekilde kullanmaktadır.

Mezoterapi Fiyatları

Kişiden kişiye değişiklik gösteren yöntemlerin kullanılmasıyla gerçekleşen mezoterapi fiyatları bakımından da farklılıklar göstermektedir. Uygulama yapılacak olan merkezde kullanılan cihazlardan hekim uzmanlığına kadar birçok faktör maliyetler üzerinde değişiklik yaşanmasına neden olmaktadır.

İyi araştırma yaparak kaliteli bir merkezde yapılan uygulamalar etkileri bakımından daha kalıcı olurken aynı zamanda komplikasyon riskini de azaltmış olmaktadır. Maliyetleri etkileyen diğer etkenler arasında hastanın durumu, uygulama yöntemi, bölge genişliği sayılabilir. Fiziki muayene hastalığın tespiti açısından önem taşıyor olsa da maliyetlerin belirlenmesi açısından da önemli bir durumdur.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı