Sponsorlu Bağlantılar

Penis Protezi Operasyon Süreci 

Penis Protezi Operasyon Süreci 

Penis protezi operasyonları genelde herhangi bir aksilik olmadığı durumlarda 45 dakika ile 1 saat aralığında tamamlanan operasyonlardır.  En fazla 1,5 saat kadar uzayabilen operasyonların iyileşme süreci oldukça rahat geçer. Hastanın operasyondan sonraki sürecinde iyileşme belirtileri göz önüne alınarak hasta 2 ile 5 gün arasında hastaneden taburcu olabilir.

Penis protezi operasyonları halk arasındaki tabirle mutluluk çubuğu olarak bilinir. Cinsel yaşamlarında normal koşullarda peniste istenilen sertleşmeye sahip olamayan erkekler penis protezi tercihi yaparak mutlu sonuçlara ulaşabilir. Diğer tedavi yöntemlerine başvuran ve bu yöntemlerden herhangi bir sonuç elde edemeyen hastalar penis protezi ameliyatını tercih edebilir.

ED1000 Tedavisi Nedir?

ED1000 tedavisi oldukça uzun yıllardan itibaren kullanılan bir tedavi yöntemidir. Diğer rahatsızlıklarda verdiği olumlu sonuçlar nedeni ile son dönemlerde artık penis üzerinde de kullanılmaya başlamıştır. Vücudun birçok bölgesinde başarı ile kullanılan ED1000 tedavisi ile peniste sertleşme problemini giderken mümkün olur. Lazer ile uygulanan tedavi yönteminde başarılı sonuçlar alan erkekler uzun zaman boyunca sağlıklı cinsel yaşama sahip olabilirler.

ED1000 Tedavisi Nerede Yapılır?  

ED1000 tedavisi tam teşekküllü sağlık merkezlerinde ve polikliniklerde uygulanabilen operasyonlardır. Seanslar halinde uygulandığı için seansların tamamen bitmesi ile kesin sonuçlar alınabilir. Tedavi için başvuru yapan erkeklerde yapılacak ön muayenenin ardından tam olarak kaç seans uygulanacağına ilişkin de fikir sahibi olunur. Minimum tedavi gerektiren durumlarda 6 seansta işlem sonuçlanır. Orta düzey tedavilerde bu süreç 12 seansı bulur. Çok detaylı ve derin tedavi uygulanması gereken durumlarda 24 seansta işlem tamamlanır.

Penis Protezi Kimler İçin Uygundur?

Penis protezi ameliyatları 40 yaş üzeri erkeklerin yüzde 50’si için uygun olan bir operasyondur. Yaşa bağlı olarak sertleşme problemi yaşayan erkeklerde güvenle uygulanabilir. Penisin vajinaya giriş için gerekli olacak sertliğe ulaşmaması durumunda kısa sürede tedavi sürecine başlanarak sağlıklı penislere ve cinsel yaşamlara sahip olmak mümkün olur.

Penis protezi ameliyatları iki farklı şekillerde yapılır. Penisin iç kısmına yerleştirilen protez parça istenildiği durumlarda penislerde sertleşmeyi sağlar. Silikon dokusu penise ve vücuda zarar vermezken yumuşak dokusu da ilişki esnasında peniste rahatsızlık hissini önler. Protez cerrahisi olarak adlandırılan operasyonda amaç penisin ilişki esnasında yukarı doğru hareketlenmesini ve sabitlenmesini sağlamaktır. Penis için tercih edilen bu operasyon penisin dış görünümünde bir etki yaratmaz. Penisi uzatmaz ve penisi kalınlaştırmaz.

Penise Şok Dalga Tedavisi

Penise şok dalga tedavisi ile sertleşmeme problemi yaşayan erkekler kesin çözüme ulaşmış olur. Başvuru yapan erkeklerin ayrıntılı şikayetlerinin dinlenmesi ile başlayan süreç kısa süre içerisinde tamamlanır ve erkekler uygulanan şok dalga tedavisi ile doğal yoldan sertleşebilen penislere sahip olur.

Lazer uygulamaları ile yüzde yüze yakın başarı sağlayan penise şok dalga tedavisi acısız operasyonlar olması nedeni ile güven verir. Herhangi bir anesteziye gerek kalmadan yapılan uygulamalarda erkekler birçok durumda aynı gün içerisinde sağlık merkezinden taburcu olabilir ve sosyal yaşamlarına geri dönebilirler.

Penis Protezi Operasyon Süreci 

Penis protezi operasyonu uygulanan hastalar tedavinin kalan sürecini evlerinde istirahat ederek geçirebilir. Hastaneden taburcu olan hastalar bölgeye 1 hafta su değdirmeden ve ani hareketler yapmadan iyileşme sürecini hızlandırabilir. 4 hafta cinsel ilişki yasağı ortadan kalktıktan sonra hastalar tamamen normal yaşamlarına geri dönebilir.

Peniste sertleşme problemi yaşayan erkekler çözüm öncesinde ilgili polikliniğe başvurarak en uygun tedavi yöntemi hakkında bilgi alabilirler. Utanılacak herhangi bir durum olmamasından ötürü isteyen her erkek penis protezi yöntemine başvuru yaparak olumlu sonuçlardan faydalanabilir.

 

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı