Ekonomi

Piyasadan haberler

 

ANELE

04.09.2020 tarihli KAP duyurusu ile Kamuoyu ve Yatırımcılar ile paylaşmış olduğu, Fit-out Works at Lusail Katara (Cresent) Hotel projesi elektrik, mekanik ve tesisat işleri sözleşmesine ilişkin görüşmeler tamamlanarak, ilgili sözleşme Katar Devletinde mukim bağlı ortaklık ANEL MEP Maintenance and Operations LLC ile IMAR Trading & Contracting WLL arasında 12.11.2020 tarihinde imzalanmıştır. Projenin 16(onaltı) ayda tamamlanması planlanmaktadır.

ASUZU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın açmış olduğu toplam 109 adet otobüs alımına ilişkin şehir içi toplu taşıma ihalesinin 102 adetlik kısmına en iyi teklifin, Şirket tarafından verildiği 15 Ekim 2020 tarihli KAP açıklamamızda duyurulmuştu.11 Kasım 2020 tarihinde şirkete tebliğ edilen İhale Komisyonu kararına göre; yapılan incelemeler sonucunda, teklifin idari ve teknik şartnamede yer alan bazı gereklilikleri sağlayamadığı gerekçesiyle değerlendirme dışı bırakıldığı belirtilmiştir. Şirketce 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve ilgili mevzuat uyarınca, konuya ilişkin olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne itiraz başvurusunda bulunulacaktır.

BERA

11 Kasım 2020 tarihinde MSCI(Morgan Stanley Capital International) tarafından yapılan açıklamada Borsa İstanbul’da BERA koduyla işlem gören Holding hisselerinin MSCI Global Small Cup içindeki Türkiye Endeksine dahil edildiği duyurulmuştur.

BORSA İSTANBUL A.Ş.              

AVOD, CEOEM,  KLGYO

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AVOD.E, COEM.E ve KLGYO.E paylarında 13/11/2020 tarihli işlemlerden  (seans başından) 27/11/2020 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.

BORSA İSTANBUL A.Ş.

OZRDN

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında OZRDN.E payları 13/11/2020 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/11/2020 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir.

ETILR

Muğla/Fethiye şubesi olarak faaliyete geçmek üzere yeni bir franchise sözleşmesi imzalanmıştır.

KARSN

Şirketin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın açmış olduğu otobüs ihalesine 15 Ekim 2020 tarihinde katılım göstermiş olup, Şirketin 70 adet solo (en az 12 metre) ve 30 adet körüklü (en az 18 metre) CNG yakıtlı otobüsler için verdiği teklifinin ekonomik açıdan en avantajlı teklif olduğu ihale mercii tarafından yapılan inceleme sonucunda şirkete bildirilmiştir. 5 yıl süre ile garanti ve bakım onarım işlemlerinin de üstlenildiği söz konusu ihaleye ilişkin süreç devam etmekte olup, gelişmeler kamuoyu ve yatırımcılar ile paylaşılacaktır.

KFEIN

Şirketin büyüme stratejileri doğrultusunda, siber güvenlik ürünleri alanında faaliyet gösteren 5.000.000 TL ödenmiş sermayeli Karmasis Bilişim Çözümleri Ticaret A.Ş.’nin Sn. Mehmet Murat Eraydın’a ait beheri 1.000 TL değerinde 2.550 adet nama yazılı payının (%51) toplam 45.390.000 TL bedel karşılığında satın alınmasına karar verilmiştir.

MARKA

Şirketin  21.10.2020 tarihli yönetim kurulu kararı ile, sermayesinin %45’ine iştirak ettiğimiz 100.000 TL sermayeli “Markam Redist Kozmetik Pazarlama Dış Ticaret A.Ş.” kurulmuş olup şirketin tescil ve ilanı aşamaları tamamlanmıştır.Pay fiyatı, değeri ve yatırımcıların yatırım kararı gözetilerek Şirket kuruluşuna ilişkin bilgi, kuruluş işlemleri diğer ortak ile birlikte icra edildiğinden, kuruluş işlemelerinin tescil ve ilanı ile  belirginlik kazanıncaya kadar açıklanması ertelenmiştir.

MARKA

Şirketin  sermayesinin %100 üne sahip olduğu bağlı ortaklıklardan İstanbul Bujiteri Moda ve  Tekstil  Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin  27.10.2020 tarihli yönetim kurulu kararı ile, sermayesinin %50’sine iştirak ettiği 100.000 TL sermayeli “Semark Tekstil ve Mağazacılık A.Ş.” kurulmuş olup şirketin tescil ve ilanı aşamaları tamamlanmıştır.Pay fiyatı, değeri ve yatırımcıların yatırım kararı gözetilerek Şirket kuruluşuna ilişkin bilgi, kuruluş işlemleri diğer ortak ile birlikte icra edildiğinden, kuruluş işlemelerinin tescil ve ilanı ile  belirginlik kazanıncaya kadar açıklanması ertelenmiştir.

RAYSG

Şirketin 2020 yılı Ocak – Ekim aylarını kapsayan döneme ait denetimden geçmemiş tahmini prim üretimi 1.223.156.918,- TL dir. Prim üretiminde bir önceki yılın aynı dönemine göre % 33,93 oranında artış meydana gelmiştir.

SKTAS

Bağlı Ortaklığı Efeler Çiftliği Tarım ve Hayvancılık Anonim Şirketi’nin Halka Arz Çalışmalarının Başlatılması ile ilgili KAP’ta yer alan bildirim

ULUUN

%100 Bağlı Ortaklık olan Rolweg S.A , Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)’ nun 11.11.2020 tarihinde yapmış olduğu Buğday İthalatı ihalesinde vermiş olduğu teklif ile 24.518.100 USD ( 192.467.085 Türk Lirası) değerinde ihale kazanmıştır.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı