Sponsorlu Bağlantılar

Psikolojik Danışmanlık Nedir?

Psikolojik Danışmanlık Nedir?

Her türlü ruhsal sorunlara, psikolojik problemleri olan kişilere sağlık ve huzur için bilgi veren kişilere psikolojik danışman bu işi yapan kurumlara da psikolojik danışmanlık adı verilmektedir. Sağlık sorunlarının başında gelen psikolojik sorunlarda kabul edilen paranoid kişilik bozukluğu, antisosyal kişilik bozukluğu, dikkat eksikliği gibi birçok probleme ışık tutan ve rehberlik eden danışmanlar, her türlü sorun karşısında insanlara destek vermektedirler.

Dikkat Eksikliği Nedir?

Dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu olarak da adlandırılır. Kişilerin davranışlarını kontrol edemeyerek kontrol dışı sergiledikleri davranışlar olarak kabul edilmektedir. Tedavi gerektiren bir durumdur.

Rehberlik Hizmeti Nedir?

Rehberlik hizmeti, her türlü sağlık sorunlarına karşı bireylere destek sağlayan kurumdur. Bireylere yol gösteren ve rehberlik eden bu kurumlar, insanlar için çok fayda sağlamaktadırlar.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı