Sponsorlu Bağlantılar

Sabah Ereksiyonu Olamıyorum Ve Ne Yapmam Gerekiyor?

Günümüz dünyasında birçok insan sabah sertleşmesi ile ilgili sorun yaşamaktadır. Bu sorundan dolayı da doktora başvuru olmaktadır. Sabah sertleşmesi, uykuda olan döngü ile ilgili olarak gerçekleşen bir durum şeklinde görülmektedir.

 

Olağan koşullarda ergenlik dönemine gelmiş erkek bireylerde uyku süresince üç ile 5 arasında sertleşme meydana gelmektedir. Geceleri meydana gelen bu sertleşmeler cinsel bir uyarıcıya gerek olmaksızın oluşmaktadır. Bununla birlikte yaşla sertleşmenin zamansal aralığı ya da peniste olan sertleşme farklılık gösterse de sıklık aynı kalmaktadır. Birey, sabah sertleşmesini ise uyandığında fark etmektedir. Bu son sertleşme olmaktadır. Sıklıkla sabah sertleşmesi sorunu yaşayan erkek bireyler olağan sağlığının sertleşme ile ilgili olduğunu düşünmektedir. Bundan dolayı da cinsellikle ilgili ciddi bir endişe içinde olmaktadırlar.

 

Sabah Gerçekleşmeyen Ereksiyon

 

Sabah uyanınca sertleşme görmeyen erkek birden paniğe kapılmakta ve sabah ereksiyonu olamıyorum şeklinde endişe etmektedir. Burada çeşitli öyküler alınmadan hareket etmek doğru görülmemektedir. Bunun yanında telaşa kapılmak da uygun bulunmamaktadır. Doktora başvurular da öncelikle neden tespit edilmektedir. Bu sorunu yaşayan kişilerden yaşam öyküleri alınmaktadır. Varsa hastalıkları öğrenilmektedir. Obezite, hipertansiyon, depresyon, diyabet, kolesterol düzeyinin yüksekliği birer neden olabilmektedir.

 

Sabah Sertleşmesi Yaşamayanlarda Mutluluk Çubuğu

 

 

Sabah sertleşmesi olmaması farklı birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Sertleşme olmamasının altında yatan neden bir hastalık ve paralel olarak oluşan sertlik bozukluğu ise hekim tarafından farklı tedavi seçeneği uygulanmaktadır. Bunların başında ameliyat ihtiyacı olmayan yöntemler gelmektedir. İlaçla tedavi ve penil enjeksiyonlar ilk olarak devreye girmektedir. Faydası olmazsa vakum cihazı kullanılmaktadır. Tüm bunların uygulanması sonrası iyileşme görülmediği takdirde halk arasında mutluluk çubuğu ismiyle bilinen penil protez ameliyatı gerçekleşmektedir. Birçok erkek hasta bu işlemden fayda görmektedir ve tedavide son adım olarak tercih etmektedir. İşlem esnasında penis içinde bulunan ve ereksiyona katkı sunan corpus cavernosum isimli kanallara iki tane penis protezi yerleştirme işlemi gerçekleştirmektedir.

 

Tek Parçalı ve Üç Parçalı Mutluluk Çubuğu

 

Tek parçalı ve üç parçalı şişirilebilir şekilde iki türü bulunan mutluluk çubuğu sertleşme sorunu için sürekli bir tedavi olmaktadır. Tek parçalı penil protez, bükülebilir olması sayesinde hem ameliyat işlemiyle kolay yerleştirilmekte hem de protezin uygulandığı bireye kullanımda pratiklik sunmaktadır. Üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğunda ise şişirilebilir pompasından dolayı ereksiyon mümkün olmaktadır. Üç parçalı mutluluk çubuğu, doğal halindeki sertleşme görüntüsü gibi ereksiyona imkan tanıdığı için memnuniyet açısından tatmin edici bulunmaktadır. Memnuniyet oranı yüksek çıkmaktadır.​​

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı