Sponsorlu Bağlantılar

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi saçlarında dökülme sorunu yaşayarak kellik problemlerine karşı geliştirilmiş bir saç yerleştirme yöntemidir. Saç ekiminde asıl amaç saçsız olan bölgede enseden alınan köklerle doğal bir görünüm kazandırmaktır. Saç ekimi hedeflenen saçsız bölgeye saçların nakledilmesi şeklinde yapılır. Ense kısmından alınan saç köklerine greft ismi verilir. Bu greftler saç olmayan alana mikro iğneler ve farklı yöntemlerle nakledilerek saçsız olan alan doğal bir görünüm kazanır. Saç ekimi işlemleri uygulama yapılacak olan alana göre süre olarak uzayabilir ve lokal anestezi yapılarak uygulama gerçekleşir.

Saç Ekimi Nedir?

Günümüzde farklı nedenlerden dolayı saç dökülme sorunu kadın ya da erkek fark etmeden yaşanmaktadır. Bu saç ekim yöntemlerindeki amaç enseden ya da farklı bölgelerden alınan saç köklerinin saçsız olan alana ekim işlemidir. Saç ekimi kellik sorununa pratik bir çözüm olarak günümüz teknolojisinde geliştirilmiş ve saç sorunu yaşayan herkese güvenle uygulanabilir bir estetik uygulamadır. Saç ekiminde alınan kökler sağlıklı ve nakledilen alanda sorun yaratmayacak şekilde doğal görünüme neden olacak olan köklerden seçilir. Saç ekimi uygulamalarından sonra kişiler 6 ay gibi bir sürede sağlıklı ve doğal görünümlü saçlara sahip olurlar.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi yapılacak alan lokal anestezi ile uyuşturulur ve nakile hazır hale getirilir. Hasta saç ekimi süresince ve sonrasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Ense tarafından alınan saç kökleri saçsız olarak belirlenmiş alanlara mikro iğneler yardımıyla toplanarak nakli yapılır. Operasyon sonrasında saç köklerinin nakledildiği alan bandaj sarılarak kapatılır. Kişi uygulamadan 1-2 saat sonra taburcu edilir ve herhangi bir ağrı söz konusu olursa uzman hekimin önerdiği ağrı kesiciler kullanılır. Saç ekimi saçsız olan alanın genişliğine göre 6-8 saat sürmektedir ve hasta bu süreç sonunda ilk 3 gün dinlenmelidir.

Saç Ekim Fiyatları

Saç ekim merkezinde alınan greftlerin sayısı ve kişinin saç alanındaki durumlar fiyatları etkilemekte olup aynı zamanda kişilerin saç ekimi sırasında uygulama yapılacak olan saç ekim yöntemi de etkileyen faktörler arasındadır. Saç ekimi fiyatları bu kriterlere göre belirlenmektedir ve mutlaka saç ekimi için önceden randevu alarak uzman kişiye muayene olmakta fayda vardır. Saç ekimi fiyatları hastanın durumu ve uygulama yapılacak olan merkeze göre değişkenlik gösteren bir yapıya sahiptir.

Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi operasyonu 19-20 yaşlarından sonra fiziksel gelişimini tamamlamış ve saç dökülme sorunu yaşayan herkese uygulanabilen güvenli bir uygulamadır. Saç ekimi için toplanacak olan greftlerin sağlıklı olması ve kişinin yeterli sağlıklı foliküle sahip olması önemlidir. Saç ekimi sadece erkeklerde değil aynı zamanda kadınlarda da güvenle uygulanan bir uygulama olup saç ekimi düşünen kişilerin önceden uzman kişiyle görüşme sağlayıp saç analizi yaptırmasında fayda vardır. Saç ekimi için saç analizi saç ekimi yapılabilecek kişiyi belirlemekte ve hangi yöntemin uygulanması gerektiği hakkında bilgi veren en etkili yoldur.

En İyi Saç Ekimi Merkezi

Saç ekimi için olan taleplerin artmasından dolayı piyasada birçok saç ekimi yapan merkez kurulmuştur. Bu saç ekim merkezlerinin en iyisini bulmak için iyi bir araştırma yapmak önemlidir. Kullanılan cihazların kalitesi, saç ekim uygulamasını yapacak olan kişinin uzmanlığı ve ortam koşullarının steril olması saç ekiminden sonra komplikasyonla karşılaşma riskini yok edecektir. Bu nedenle en iyi saç ekim merkezi koşullarını görmek ve uygulamayı güvenle yaptırmak için mutlaka ön araştırma yapmak ve saç ekimi uygulamalarında deneyimli kişilerde saç ekimi yaptırmak önemlidir.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı