Sponsorlu Bağlantılar

Şeker Hastası Erkeklerde Cinsel Sorunlar Nasıl Çözülebilir

Şeker Hastası Erkeklerde Cinsel Sorunlar Nasıl Çözülebilir

 

Vücuttaki insülin eksikliği ve insülin direnci şeker hastalığına yol açmaktadır. Kan şekerinin uzun sürede yüksek seviyede kalması, vücutta kalp ve damarlarda probleme yol açmaktadır. Diyabetin cinsel sorunlar yaratmasının en önemli sebebi de damar hastalıklarına yol açmasıdır. Kalp damarlarında sorun oluşturabilen diyabet, aynı şekilde genital bölge damarlarında da daralmalara neden olmaktadır.

 

Şeker Hastası Bireylerin Cinsel Hayatı Nasıl Etkilenmektedir?

 

Şeker hastası bireylerin şeker hastası erkeklerde cinsel sorunlar nasıl çözülebilir sorusu sıklıkla sorulanlar arasında yer almaktadır. İnsülin hormonu, kan dolaşımı esnasında şekerin hücreler tarafından alınarak enerji üretiminde kullanılmaktadır. Şeker hastalarındaysa insülin hormonu vücut tarafından üretilememektedir. Veya üretilen insüline karşı direnç olduğundan vücut bu hormonu kullanamamaktadır. Bundan dolayı da kan şekeri sürekli olarak yüksek kalmaktadır. Kan şekeri yüksekliğine müdahale edilmemesi durumunda birçok doku zarar görmektedir.

 

Şeker Hastalığına Bağlı Cinsel Sorunların Tedavisi Nasıldır?

 

Öncelikle hastalığın psikolojik ve fizyolojik boyutlarını iyi ayırt edilmelidir. Hastalığa bağlı olarak gelişen depresyon ve düşük benlik kaygısı ciddi psikolojik sorunlar arasında yer almaktadır. Psikolojikmen etkilenmeden dolayı sertleşme sorunları için bazı ilaç formları sıklıkla kullanılmaktadır. Kadınlarda ise ağrılı cinsel ilişkiye sebep olabilecek düzeyde vajinal enfeksiyonlarının oluşumunda tedavisine önem verilmelidir.

 

Hidrofilik Kaplı Mutluluk Çubukları Şeker Hastası Bireyler İçin Neden Önemlidir?

 

Şeker hastalarında mutluluk çubuğunun kullanımı sertleşme probleminde oldukça yüksek memnuniyet barındıran bir tedavi yöntemidir. Ancak bu rahatsızlığa sahip bireylerde ameliyatın bazı riskleri de birlikte getirebileceği unutulmamalıdır. Şeker hastaları genel olarak ameliyat sonrası enfeksiyon oluşması ve yara iyileşmesinin geç olması yaşanmaktadır. Bu durumlar için bir risk artışı söz konusudur. Bu enfeksiyon riski genellikle vücuda bilinmeyen bir madde yerleştirilen ameliyatlarda önemli bir yer tutmaktadır.

 

Mutluluk Çubuğu Takıldıktan Sonra Peniste Uzama Gözlenir mi?

 

Mutluluk çubuğu takıldıktan sonra peniste belirli değişikler gözlenebilir. Aslında mutluluk çubuğu takılırken penisin boyuna göre ölçü alınarak takılmaktadır. Yani aslında mutluluk çubuğu penis boyunda uzama meydana getirmemektedir. Kısa ve ince yapıdaki penisleri boyuna göre değil de enine göre geliştirebilen çeşitleri bulunmaktadır. Genelde bu hastalar özellikli olarak seçilerek uygunluk durumuna göre bu protez takılmalıdır.

 

Mutluluk Çubuğu Ne Kadar Süre Kullanılmaktadır?

 

Mutluluk çubuğunun belirli bir süre sınırı bulunmamaktadır. İstenildiği süre kadar kullanılmaktadır.

Ancak ilişki esnasında penis üzerinde çeşitli darbelerden dolayı işlevini aynı düzeyde yerine getirememesi beklenmektedir. Yani uzun süreli penis protezinin devamlı kullanımında penise zarar gelmesi beklenilen ihtimaller arasında yer almaktadır. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu