Gündem

SICAK GÜNDEM HABER

SICAK GÜNDEM HABER

21. yüzyıldan beri hayatımızda medya ve habercilik anlayışı yer almaktadır. Günümüzde bu haberlerin yerini elektronik gazeteler yani haber siteleri almıştır. Sıcak gündem de günün her saatinde gazetecilerin yapmış olduğu haberler yüklenir. Site kullanıcıları ise ücretsiz olacak şekilde gün içerisinde neler olup bittiğinden haberdar olurlar. En güncel ve son dakika haberlerinden haberdar olurlar. Ayrıca artık gündem de yer almayan geçmişte kalan haberlere de bu site üzerinden ulaşabilirler.

İnternetin hayatımızda tam anlamıyla yaygınlaşması ve popüler olmasıyla internet siteleri daha fazla değer kazanmıştır. İnternet sitelerinin fazla kullanılması daha fazla alanda ve sayı da internet sitesi açılmasına sebebiyet vermiştir. Web siteleri artık daha fazla kullanılmaya başlamıştır. Her alan içerisinde hemen hemen her sektör de bir web sitesi mutlaka yer almaktadır. E tabi zamanla gazetecilik de artık bu alana girmiştir. Siteye girmek uzantısını kayıt etmek fazlaca zaman alır ve uğraştırır. Biz sizleri uğraştırmadan artık bir uygulama sayesinde telefonlarındayız. Tek dokunuşla haberlere ulaşmanız mümkün olacaktır.

İnsan yapısı gereği hep merak eden bir varlık olmuştur. Verilen akıl yeteneği sayesinde hep düşünen ve aynı zamanda da araştıran bir yapısı bulunmaktadır. Türkiye ve Türkiye ve diğer ülkelerle olan bağlarımızdan mutlaka herkesin haberi bulunmalıdır.

Her site tam anlamıyla haber sitesi değildir. Haber sitesi olmanın gerektirdikleri vardır. Bir siteye haber sitesi diyebilmeniz için ilk olarak bu sitenin hangi haberi hangi kaynaktan elde etmiş olduğunu belirtmesi gereklidir. Bizim haber sitemizde hangi elden yazıldığı, kim tarafından ve hangi kaynaktan elde edilmiş olduğuna rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca haber siteleri yalan haber yapmamalılar. Yalan haber kullanıcıların güvenini sarsar. Yaptığı haberlerde ayrıca gizliliğe de önem vermelidir.

Genelde gazetelerin mutlaka bir haber sitesi bulunmaktadır. Haber siteleri bir gazete almaktan daha cazip hale gelmiş durumdadır. Telefonlar günlük hayatımızın bir parçasıdır. Adeta bedenimizin bir uzvudur. Bu yüzden haber sitemizi sizin telefonlarınıza taşıdık.

Sıcak Gündem de yerel haberlerin yanında ulusal haberlere yer veriyoruz. Yerel haberler o bölgeye özel olan haberlerdir. Oysa biz size Türkiye’nin dört bir köşesinden gündem haberlerini taşıyoruz. Sadece Türkiye değil aynı zamanda Dünya da yer alan gündemleri de konu alıyoruz. Haber sitemiz de hiçbir haber sınırı bulunmamaktadır. Farklı konular hakkında olan haberleri de konu alıyoruz.

Yerel olan haber siteleri, söz konusu edilen bölge üzerinde yer alan kişilere ayrıntılı olacak şekilde haber yapma hizmetini sunmaktadır. Yapılan yerel haberler sayesinde o bölge içerisinde yaşayan kişiler yaşadıkları bölge hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulama fırsatını yaşarlar. Ayrıca bölge içerisinde iletişim de ortak bir kanal aracılığı ile sağlanmış olur.

Ulusal haberler ise ülke de olup bitenlerden bahseder. Siyasi, ekonomik, spor gibi birçok dalda habere ulaşma imkânını sizlere sunar. Genel olarak bir duyarlılık oluşturmak açısından ulusal haber yapan siteler oldukça önemlidir. Daha geniş bir kitleye seslendiğinden dolayı daha fazla kişiyi haberdar etme imkânı sunmaktadır. Yerel haberlerin yanında daha geniş bölgelerde duyarlılık sağlanacaktır.

Bir gazete haberi ya da haber sitesi ister ulusal olsun isterse de yerel olsun doğru gazetecilik anlayışı içerisinde haber yayınlaması gerekmektedir. Sıcak gündem her zaman doğru gazetecilik anlayışıyla haber yapmaktadır.

Yine sıcak gündem de yapılan haberlere yalnızca site aracılığı ile değil aplikasyon aracılığı ile de ulaşmanız mümkündür. Bu da bizi diğer haber sitelerinden ayıran en önemli farklılığımızdır.

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu