Sponsorlu Bağlantılar

Sünger Yatak

Sünger Yatak

Yatak; uyku fonksiyonunun yerine getirilmesi için üretilmiş bir araçtır. Uyku sırasında üzerlerine yatarak vücudumuzun rahat bir şekilde dinlenmesini sağlarlar.

Birçok yatak çeşidi mevcuttur. Genelde; Yaylı ve süngerli yataklar olarak ikiye ayrılır. Dünyada en çok sünger yatak tercih edilse de biz yaylı yatakları tercih ediyoruz. Bunun temel nedeni, yay kullanılarak üretim maliyetinin düşürülebilmesidir. Üreticiler, müşterilerin tercih ettiği ucuz yatakları ucuza üretip satabilmek için yaylı yatak üretmeyi tercih etmektedir.

Yaylı yataklara bakıldığında içlerinde kullanılan yay sistemlerine (bonnel yay sistemi, herkül yay sistemi vb.) göre sınıflandırılırlar. Üreticiler, ürettikleri yatakları yay sistemleri kullanarak farklılaştırmaya çalışırlar. Bunu severim; kolayca satabilirler. Yaylı sünger yatak fiyatları; yay sistemi, sünger, keçe, kapitone kumaş vb. kullanılan malzemelere göre farklılık gösterebilir. Ayrıca yatakların boyutları da fiyatla doğru orantılı olarak artmaktadır.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı