Sponsorlu Bağlantılar

Vajinal Daraltma

Bazı etkenler vardır ki normal olan vajina zamanla genişler ve cinsel hayatı olumsuz yönde etkileyebilir. Bu günümüzde birçok kadının yaşadığı bir problemdir. Fakat gelişen ve ilerleyen teknolojiyle beraber bu sorunun da çözümü vajinal daraltma ile mevcut. Vajina genişlemesi problemi ortaya çok büyük sorunlar açmasa da kişinin hayatını olumsuz yönde etkileyebilir. Örneğin vajina daha kolay enfeksiyon kapabilir ve cinsel tatminsizlikler ortaya çıkabilir. Bunun önüne geçmek için vajinası genişleyen kadınlar gerekli doktorlara başvurmaktadır. Bu makalede vajinal daraltma hakkında bilgi sahibi olacak ve sizin de böyle bir probleminiz varsa aklınızdaki soru işaretleri gidecektir.

 

Vajina Genişlemesi Neden Olur?

 

Kadınlarda görülen ve bazı küçük sıkıntılar çıkartan, lakin çözümü olan vajina genişlemesi tek bir sebebe bağlı değildir. Vajina genişlemesin en temel nedeni gebeliktir. Gebelikten sonra birçok kadında vajina genişlemesi görülmektedir. Bununla beraber yaş ilerlemesi gibi etkenler de vajina genişlemesine neden olan başlıca temel sebeplerdir.

 

Vajina Daraltma Ameliyatı

 

Vajina daraltma ameliyatı jinekologlar tarafından lokal ya da genel anestezi ile yapılan bir ameliyattır, vajinal daraltma ameliyatı vajinanın iş kısmına dikiş atılarak doku ile yapılır. Böylece sarkmış ve şekli bozulmuş vajina düzelir. Ameliyat oldukça kolay ve kısa sürmektedir.

 

Vajina Daraltma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

 

Vajina daraltma ameliyatı ortalama 1 saat kadar sürmektedir. Bununla beraber hastanede biraz dinlendikten sonra hastaneden taburcu olabilirsiniz, hastanede kalmanız gerektirebilecek bir durum yoktur. Hastaneden çıktıktan sonra günlük işlerinize devam edebilirsiniz. Ameliyat bitip, taburcu olduktan sonra vajinanın tamamen iyileşmesi birkaç haftayı bulabilir.

 

Vajina Daraltma Ameliyatı Faydaları

 

Genişleyen ve sarkan vajinanın bazı sıkıntılar ortaya çıkardığı gibi ameliyat olduktan sonra da bazı faydaları bulunmaktadır. Vajina daraltma ameliyatından sonra cinsel tatminsizlik ortadan kalkar ve cinsel hayatınız daha güzel bir hal alır. Vajinanızın sarkmış ve kötü görüntüsü daha güzel gözükür. Psikolojik olarak sizi rahatlatır, cinsel hayatınızda da önemli bir rol oynar. Vajinanızın enfeksiyon kapma ihtimali daha da düşer, bu ve bunun gibi daha birçok faydası bulunmaktadır. Eğer sizin de böyle bir sorununuz varsa doğru hastane ve doktor ile bu ameliyatı gerçekleştirmelisiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı