Sponsorlu Bağlantılar

Vücut Şekillendirme Cihaz Fiyatları

Vücut Şekillendirme Cihaz Fiyatları

İstenilen ölçülere kavuşmak için kişiler birçok yöntem denemektedirler. Sağlıklı ve fit bir vücuda kavuşmak herkesin hayali olup öncelikle diyet ve spor programlarını uygulayarak hedeflerini gerçekleştirmek isterler. Fakat bazı inatçı bölgelerde ve kişilerin genetik yapılarına bağlı olarak değişim istedikleri gibi gerçekleşmez.

Bu gibi durumlarda gelişen teknoloji sayesinde vücut şekillendirme için birçok cihaz üretilmiştir. Her cihazın etkisi ve faydası farklı olup kişilere özel tedavi planı oluşturulur. Bu tedavi planlarının nasıl olacağına dair hastanın genel durumu ve uzman hekim karar verir. Uzman hekim kontrolleri sonrası tedavi süreci hastaya aktarılır ve fiyat bilgisi bu şekilde doğru olarak öğrenilir.

Kum Saati Vücut Nedir?

Vücut ölçüleri itibariyle 90-60-90 olup incecik bir bel ve dikkat çeken zarifliğe sahip olan vücut tipine kum saati vücut denir. Giydiği her kıyafetle göz dolduran ve çok güzel bir fiziğe sahip olan kişilerdir bu kişiler ve halk arasında ölçülerinden dolayı şanslı görülmektedirler.

Göğüs yapıları oldukça dolgun ve estetik bir görünüme sahiptir. Omuzları dar ya da geniş değildir. Tam olması gereken ölçüde olup kalçaları ile doğru orantılıdır. Simetrik omuz yapısı ve göğüslerin dolgun olmasından dolayı genelde bel bölgesi vurgulanmaktadır. Bel bölgesi için kadınlar yüksek bel pantolon tercih ederek gereken vurguyu yaparlar.

Armut Vücut Tipi Nasıl Yapılır?

Vücut ölçülerini korumak ve istenilen ölçülere sahip olmak için uyulması gereken bazı kurallar vardır. Her beslenme düzeni ve spor programı herkese uygun olmayabilir. Omuzların dar ve kiloların kalça bölgesinde toplanarak belin ince olduğu ölçüler armut vücut tipi ölçüleridir. Kıyafetlerin ve yaşam tarzını bu ölçülere göre belirlenmesi hoş görünüme neden olacaktır.

Kalçaların geniş olmasından dolayı göğüs bölgesine ilginin çekilmesi için uygun kıyafetler tercih edilmelidir. V yaka kıyafetler ve üste oturan bluzlar ilgileri üst bölgeye toplayan kıyafet tercihleridir. Spor ve beslenme düzenine dikkat ederek istenen ölçülere kavuşmak zor değildir. Bisiklete binmek haricinde yoga, şınav, pilates gibi sporlar tercih edilmelidir. bu sporlara koşu programı da eklendiği zaman kişiler koruma sağlayarak istenilen ölçülere rahatlıkla kavuşurlar.

Elma Tipi Vücut Yöntemleri Nelerdir?

Genel itibariyle kadınlar 5 farklı kategoride vücut tiplerine sahiptirler. Elma tipi vücut için en belirgin özellik karın bölgesinde oluşan yağlanma ve kalın bir beldir. Bu kişilerde en dikkat çeken bölgeler ise bacakları ince ve göğüslerin güzel görülmesidir. Kıyafet seçimlerinde de genel olarak bacak ve göğüslerin ön planda olduğu kıyafetler seçilmelidir.

Beslenme programlarında elma tipi vücut yapısına sahip olan kişilerin karbonhidratlardan uzak durması önemlidir. Beslenme düzenlerine dikkat etmelerinin yanı sıra spor ve egzersiz programlarına da dahil olmalıdırlar. Egzersiz programları içerisinde en tavsiye edileni eliptik bisiklet kullanımıdır. Eliptik dışında koşu, yürüyüş gibi aktiviteler eklenerek istenile vücut tipine kolaylıkla ulaşılabilir.

Vücut Şekillendirme Cihaz Fiyatları Nelerdir?

Vücut şekillendirme ve bölgesel zayıflama için ultrashape, kavitasyon, mezoterapi, lazer uygulamaları gibi birçok cihaz kullanılmaktadır. Bu cihazların kullanım amaçları ve alanları farklı olup kişilerin durumlarına göre değişiklik göstermektedir. Ne amaçla kullanılması gerektiğine bağlı değişen cihazların uygulama fiyatları da farklılık gösterecektir.

Bu nedenle uzman bir hekimden destek alınması ve iyi bir araştırma yapılarak kaliteli, deneyimli bir merkezde uygulama yapılması önem taşır. Cihazların mutlaka şartlar uygun kalitede olması ve hekimin cihaz kullanımında deneyimli olması hem sürecin sorunsuz devam etmesini hem de fiyatlar konusunda netlik sağlanmasına yardımcı olan faktörlerdir.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı