Sponsorlu Bağlantılar

Yoksulluk Nafakası Hangi Şartlarda Verilir?

Yoksulluk Nafakası Hangi Şartlarda Verilir?

Evlilik birlikteliğinin sonlandırılmasının istenmesi veya sonlandırılması ile beraber eşlerden herhangi bir tarafın yoksulluğa düşmesi gibi durumlarda yoksulluk nafakası talebinde bulunulmaktadır. Bu durum boşanma davası ile birlikte görülebileceği gibi boşanma davasından sonra da her zaman nafaka davası açılarak da talep edilebilir. Yoksulluk nafakası talep edilebilmesi ve talebin karşılık bulması için bazı şartların bulunması gerekmektedir. Ankara’da görev yapan Avukat Tülin Babaoğlan tarafından yoksulluk nafakası gerektiren haller net olarak açıklanmaktadır. Ancak bu konuda her dosya kendi içinde değerlerndirilmeli ve mutlaka boşanma davalarında yürürlükteki maddelerin ya da hukuki maddelerin anlaşılması zor olduğu için hukuk danışmanlık hizmeti ya da avukatlık hizmetinin alınması gerekmektedir. Gereksinim duymanız halinde bir avukat aracılığı ile de yoksulluk nafakası hakkınızın alınması ya da haksız yere talep edilen yoksulluk nafakasının iptal edilmesi gibi işlemleri kolaylıkla karara dönüşebilmesi sağlamaktadır.

Avukat Tülin Babaoğlan Anlatıyor

Avukat Tülin Babaoğlan yoksulluk nafakası şartlarını ve bu şartların ispatlama yöntemlerini ayrıntılı olarak açıklamaktadır. Her birey kendini savunma hakkına sahiptir Ancak özellikle boşanma davalarında birçok küçük ayrıntı kusur oranlarınızı veya alacağınız nafakayı etkileyebilir. En küçük ayrıntıya kadar delillerin toplanması ve mahkemeye sunulması önemlidir. Bu nedeni alacağınız profesyonel yardım ile başta nafaka olmak üzere haklarınızın elde edilmesi için önemlidir. Haklarınızın eksiksiz olarak elde edilebilmesi için sizler de profesyonel hukuk danışmanlığı ve avukatlık hizmetlerinden faydalanmalısınız.

Yoksulluk Nafaka Nasıl Sona Erer?

Yoksulluk nafakası nafakanın alınmasına sebep olan yoksulluğun ortadan kalkması yani nafaka alan bireyin resmi olarak gelir elde etmesi ile ya da evlenmesi gibi durumlarla ortadan kalkar. Aynı zamanda herhangi bir resmi nikahın olmadığı halde evlilik hayatı yaşadığı bir bireyin olduğu ispatlanması durumunda kötü niyetli hareket ediyor ise bu durumun ispatlanması halinde yine yoksulluk nafakası ortadan kalkar.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı