Sponsorlu Bağlantılar

Yurtdışı Eşya Taşıma Fiyatları

Yurtdışı Eşya Taşıma Fiyatları

Her insan yeni taşındığı eve, eski evindeki eşyaları da götürmek istemektedir. Çünkü bu eşyalar genellikle yeni taşınılacak evde de kullanılacaktır. Bu sebeple nakliye firmalarından hizmet alınması gerekmektedir. Uluslararası evden eve nakliyat hizmetlerine zaman zaman ihtiyaç duyulabilmektedir. Özellikle yurtdışına taşınacak evlerde, bu konu daha önemlidir. Yurtdışı eşya taşıma fiyatları belirlenirken, pek çok şey göz önünde bulundurulmalıdır.

Yurtdışı Eşya Taşımalarının Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

Yurtdışı eşya taşımacılığı hizmeti yapılırken yasal mevzuatlar daha önemli hale gelmektedir. Eşyaların yurtdışına taşınabilmesi için ilk olarak uluslararası zati eşya taşımacılığı belgesi olan bir araç bulunması gerekmektedir. Daha sonra eşyalar m3 üzerinden hesaplanır ve fiyat çıkartılır. Bu fiyat belirlenirken eşyanın alınacağı ve teslim edileceği yerlerde göz önünde bulundurulur. Bu durumlara göre fiyatlar belirlenebilmektedir.

Yurtdışı Eşya Taşımacılığında Hangi Hükümler Uygulanmaktadır?

CMR’ye uygun olan nakliye aracı bulunduktan sonra, taşınma aşamasına geçilebilmektedir. Yurtdışı eşya taşıma fiyatları belirlenirken hükümlerde unutulmamalıdır.

O hükümler şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Taşınacakların eşya olması gerekmektedir.
  • Taşıma işlemleri CMR’de yer alan taşıtlarla yapılmalıdır.

Eşya taşınma işlemlerine geçilmeden önce, bu konular detaylı olarak incelenmelidir.

Kaynak: https://eksioglulojistik.com

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı