Sponsorlu Bağlantılar

Yutulabilir Mide Balonu

Mide Balonu

Obezite, her yaştan insanı etkileyen ve insanların genel sağlığını önemli ölçüde etkileyen bir hastalıktır. Obezite tedavisinin amacı sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve iç organların düzgün çalışmasını sağlamaktır. Öyle ki obezite sadece kilo verememekten kaynaklanan bir hastalık değildir; Aynı zamanda kişinin metabolizmasını etkileyen ve ruhsal sorunlara neden olan bir sorundur.

Obezite tedavisinde kullanılan yöntemler cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemler olarak ikiye ayrılmaktadır. Mide balonu da obezite tedavisinin kısıtlayıcı yöntemlerinin bir parçasıdır. Mide balonu tedavisine başlayan hasta; Açlık hormonunun salınımının azalması nedeniyle daha az aç hissederler ve daha az yemek yiyerek kilo verirler. Mide balonu hastaya endoskopik olarak yerleştirilir ve yaklaşık 6 ay sonra tekrar çıkarılır. Yutulabilir mide balonu hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı