Sponsorlu Bağlantılar

Yüz Dolgusu Nedir?

Yüz Dolgusu Nedir?

Estetik cerrahi gün geçtikçe yeni gelişmelere tekniklere sahip oluyor. Cerrahi işlemler yerine enjeksiyonlar ile vücutta pek çok kusur giderilebiliyor. Bu konuda insanlar dudak dolgusu fiyat gibi konulara odaklansa da maliyetlerde giderek düşüyor. Yüz dolguları enjeksiyonlar ya da kanüller ile yapılan estetik işlemler arasında yer alıyor. Anca ameliyat gerektiren işlemler gibi kalıcı olmayabiliyor. Yani yüz dolguları dolgunu içeriğine göre 12 ila 36 arasında yenilenmesi gerekiyor. Daha az zararsız ve ağrısız bu işlemler yine de cerrahi işlemlere göre sıklıkla tercih ediliyor. Yüz dolgusu yüzünüzdeki pek çok alanı kapsayabilir bu nedenle de daha önce de bahsedildiği gibi dudak dolgusu fiyat gibi konular da değişkenlik konu oluyor.

Yanak Dolgusu

Yanaklarda yüzde hedeflenen bölgeler arasında yer alıyor. Kişiler yanak dolgusunu elmacık kemikler ibaret sanarak sıklıkla hataya düşüyor. Oysa yanak dolgusu pek çok alanı kapsar. Hyaluronik Asit dolgu maddeleri yanak dolgusunda tercih edilerek yanaklara dolgunluk kazandırabilir. Ancak bilinmesi geren bu maddenin zaman içerisinde emilmesidir. Nazolabial kıvrım denilen gülümseme çizgileri dermal dolgular aracılığı ile giderilebilecek bir husus taşır. Bu nedenle yanak dolgusu tek bir değişkene bağlanmamalıdır. Yanak dolgusu fiyat araştırması yaparken mutlaka bir uzman ile görüşerek konu hakkında detaylı bilgi almalısınız.

Yanak Dolgusu Fiyatları

Dermatologlar ya da estetisyenler, zamanla hacim kaybeden yanakların ve elmacık kemikleri geçici olarak hacim kazandırmak ya da daha iyi bir yüz kontörü oluşturmak için hyaluronik asit jeli kullanırlar. Enjeksiyonlar aracılığı ile bunu yumuşak dokuya iletirler. Bu durumda merak edilen ise yanak dolgusu fiyat olur. Ancak hedeflenen bölge ve kullanılan içerik fiyatı doğrudan etkiler. Yanaklar kişinin isteğine göre dolgular sayesinde şekillendirilebilir. Zayıf ve ince bir yüze sahip biri daha hacimli yanaklar tercih edebilir ya da daha oval bir yüze sahip olan biri biri daha köşeli bir görünüm isteyebilir.  Tüm bunlarda yanak dolgusu fiyat konusunda belirleyici olur.

Çene Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu da tıpkı diğer dolgular gibi enjeksiyon yöntemi ile deri altına uygulanır ve masajlar yapılarak çeneye istenilen şekil verilir. Çeneye dolgu yapılması pek çok nedenden tercih edilebilir. Yüz özelliklerini dengelemek ise en çok tercih edilen nedenler arasındadır. Bu nedenle de çene dolgusu fiyat unsuru yapılacak işlemin niteliğine göre tespit edilir. Zayıf bir çene görünümüne sahipseniz bunun çözü bu dolgular sayesinde son derece kolay ve pratik oluyor.

Çene Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Çene dolgusu fiyat maliyeti kadar nasıl uygulandığında merak konusu olur. Bunun için bir uzman kliniğe giderek ön görüşme geçirmelisiniz. Bu görüşmede hedef bölgeler tespit edilir. Bunun yanı sıra hangi tür dolgu maddeleri kullanılacağı belirlenir. Tüm bu tespitler yapıldıktan sonra anestezi krem kullanılarak enjeksiyon yöntemi ile çenedeki hedef bölgeye enjeksiyon aracılığı ile dolgu uygulanır. Ayrıca yapılan görüşmede çene dolgusu fiyat konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Dudak dolgusu dudaklarınıza ve ağzınızın çevresine uygulanan bir dermal dolgu yöntemidir. Bu yöntemde genellikle hyaluronik asit dolgu maddeleri kullanılır. Dudak dolgusu kalıcı bir yöntem değildir. Ancak uzun süre kullanabilirsiniz. Eğer sonuçlardan memnu kalmazsınız kolaylıkla işlemi geri alabilirsiniz. Dudak dolgusunda dudaklar istediğiniz dolgunluğa ve hacme kavuşur. Tüm bunların yanı sıra dudak dolgusu fiyat konusu ise diğer dolgu işlemlerine göre daha uygundur. Ayrıca uygulama açısından da çok daha kolay olmaktadır. Bu nedenle en popüler olan uygulamalar arasında yer almaktadır.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı