Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflama Cihazları

Zayıflama Cihazları

Zayıflama cihazı öncelikle kilo vermeyi sağlayan cihazlar değildir.  Belli bölgelerde biriken yağların azaltılması için uygulanır.  Bölgesel yağlar,  genetik yatkınlığa bağlı olarak veya zaman içinde oluşmuş yağlanmalar genellikle belli bölgelerde birikir.  Homojen bir dağılımı olmaz.  Bu belli bölgelerde biriken yağlar spor ve diyetle belli ölçüde azalsa da tamamen ortadan kalkmaz.  bölgesel yağlardan kurtulma metotlarından biri zayıflama cihazlarıdır. Bölgesel yağlardan iki temel metotla kurtulmak mümkündür. Birincisi cerrahi işlem ikincisi cerrahi olmayan cihazlar ile gerçekleştirilen bölgesel incelmedir.

Soğuk lipoliz cerrahi müdahaleye gerek olmadan vakum yöntemi ile bölgesel yağlardan kurtulmayı sağlar.  Vakum deri ve deri altındaki dokuları çekerek o bölgede kan dolaşımını azaltır.  Dolayısıyla azalan kan dolaşımı o bölgedeki dokuları hareketsiz hale getirir ve hareketsiz hale gelen dokular soğuk lipoliz cihazı sayesinde soğutulur.  Ancak bunu yaparken çevre dokulara da zarar vermez.  Deri altındaki yağ dokuları soğuğa karşı hassastır.  Etrafında bulunan damarlar ve sinirler bu yağ hücrelerine göre daha duyarlıdır.  Bu nedenle çevre dokular serbest bırakılarak yalnızca yağ hücrelerini etkiler.  Uygulama ile yağ hücrelerinin donması sağlanır ve daha sonra vücuttan yağ hücreleri atılır.  Bunun sonucunda da vücutta belli bir incelme sağlanır.

Zayıflama Cihazı Kullanım Alanı

Zayıflama sistemlerinin kullanım alanları selülit tedavisinde vücut şekillendirme ve toparlanmasında kullanılır.  Bölgesel incelme de kullanılan cihazlar vakum terapi ile çalışır.  Vücut sıkılaşmaya ve toparlanmaya başlar.  Diğer bir kullanım alanı ise yine ikinci ve üçüncü derecede selülit tedavisidir.  Bunun için multiwell elektrostimülasyon cihazı kullanılır.  Elektro stimülasyon yağları parçalar ve kasları güçlendirir.  Böylelikle yağlardan kurtulup kaslarının güçlendirilmesi sonucunda vücut güçlenir ve sıkılaşır.  bir diğer kullanım alanı ise ultrason terapidir.  Ultrason terapi obezite tedavisinde veya çok ileri derecede selülit tedavilerinde kullanılır.  Bu cihaz yağların en fazla biriktiği bölgelerde kullanılarak düşük frekansı ses dalgaları verilir ve bu ses dalgaları yağların parçalanmasını sağlar.

Vücut Şekillendirme Nasıl Yapılır

Vücut şekillendirme denildiğinde kilo vermekten ziyade vücudun sıkılaştırılması anlaşılır.  Özellikle bel bölgesinden incelmek isteyen kişiler kilo vererek değil aynı zamanda yağ vererek şekillenebilir.  Yağ yakma bel bölgesindeki yağlardan kurtulmayı sağlar.  Sıkılaşma aynı zamanda kasların güçlenmesini ve vücudun daha sıkı hale gelmesine neden olur.  Bunun için ise yağ yakacak ve kasları geliştirecek çözümler bulmak gerekir.

Kadınlar ağırlık kaldırıp kas gelişimi sağlayabildikleri gibi bunu erkeklerde yapmaktadır.  Ağırlık çalışan kadınlar kaslarını güçlendirebilir ve sıkılaşmasını sağlar.  Bunu yaparken de kalori alımına dikkat etmek gerekir.  Kadınlarda genellikle bel basen iç bacak bölgelerinde biriken yağlar mutlaka yağ yakacak zayıflama cihazı kullanılarak veya ağırlık çalışılarak yapılmaktadır.  Bunun yanı sıra beslenme alışkanlığını değiştirmek de vücudun sıkılaşması ve şekillenmesi için önemlidir.

Vücut Şekillendirme Cihazları

Gerek kadınlar gerekse erkeklerin biçimli bir vücuda sahip olmak ortak arzulardır.  Kadınların tercih ettiği genellikle gergin bir karın ince bir bel yuvarlak ve dik duran kalça uygun uzun ve düzgün duran bacaklar gibi arzulardır.  Genetik yapının dışında vücutta spor yapan doğru sağlıklı beslenen kişilerde genellikle vücut biçimi korunmaktadır.  Ancak sık aralıklarla alınıp verilen kilolar yetersiz spor yapmak gebelik süreci vücuttaki belli dönemlerde gelişen hormonal değişiklikler vücudun bozulmasına sebep olur.  Bu bozulma sonucunda karın kasları gevşer yağlanma belli bölgelerde birikir.  Kalça, popo ve kollarda bundan olumsuz olarak etkilenir.  Günümüzde cerrahi müdahale olmadan vücut şekillendirme yöntemleri oldukça gelişmiştir.  Elektromanyetik ve radyo frekans enerjisi kullanılarak bölgesel incelme sağlanmaktadır.  Bunun sonucunda lazer liposuction yoğun olarak ya transferi için kullanılmaktadır.

Vücut Şekillendirme Cihaz Fiyatları

Vücut şekillendirme için kullanılan zayıflama cihazı çeşitliliği oldukça fazladır.  Bunlar kendi yöntemleriyle yağ yakmayı ve vücut şekillendirmeyi sağlayan cihazlardır.  Bir diğerleri ise profesyonel yöntemle estetik merkezlerinde yapılan ve uzman hekimler tarafından kullanılan cihazlardır.  Bu kadar çeşitliliğe sahip olan cihazların fiyatları da birbirinden farklılık göstermektedir.  Bu konuda mutlaka bir uzmana danışarak belli bölgelerde biriken yağların hangi cihazla ne kadar çalışılarak kurtulmanın mümkün olduğu konusunda bilgi almaktır.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı