Gündem

Akbulut: “Yüzde 127 zam yüzde 10 indirim!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, elektrik faturalarında uygulanacak indirimli tarifeyle ilgili eleştirilerde bulundu. Başkan Akbulut:” İktidar kepçeyle alıyor, kaşıkla geri veriyor.” dedi.

“HALKA BU İNDİRİMİ REVA GÖRMÜŞ”

İndirimin faturalara çok bir yansımasının olmayacağını belirten Akbulut:” Yılbaşından itibaren geçerli olan zamlı faturalar halkın cebini yaktı, esnafı iflasa sürükledi. Vatandaş, faturaları ödeyemedi, bankalara koştu, faizin dibine battı. İktidar onca protestoya, söyleme, eyleme göz yumdu. En sonunda başka çaresi kalmadı ve 1 Mart itibarıyla elektrik faturalarında indirime gidileceğini duyurdu. Fakat hiçbir şekilde indirimin oranını, uzun vadede mi olacağını söylemedi. Biz de her zaman yine Cumhurbaşkanı Erdoğan, elle tutulur bir indirim yapmacak ondan açıklamıyor demiştik. Yine yanılmadık. Çıkan karara göre indirimin oranın sadece yüzde 10 olacağı belirtildi. Yüzde 127 zam yapan iktidar halka sadece yüzde 10’luk indirimi reva gördü. Bunu da müjde diye lanse etti. Yakın zamanda yine yanılmayacağız. İktidar yüzde 10’luk zammı da geri alacak, zam üstüne zam yapacak. İktidarın bu davranışları  kabullenilemez bir gaflettir. İktidarın bu yaptığı halkı kandırmaktır, manipüle edip oy toplamaktır.” şeklinde konuştu.
Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu